Rowerzysta na drodze ekspresowej S3

i

Autor: fot. Policja

Rowerzysta na S3! Po tych drogach nie można jeździć rowerem

2022-07-10 11:49

Przed godz. 6.00 rano funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z jaworskiej komendy zatrzymali do kontroli 76-letniego mężczyznę, który jechał rowerem drogą ekspresową S3. Jazda skrótem, który sobie wybrał mogła doprowadzić do tragedii. Przypominamy o zasadach obowiązujących rowerzystów na drogach.

Po tych drogach nie można jeździć rowerem

Rowerzysta postanowił zrobić sobie skrót, pokonując około 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3, podróżując między węzłami Jawor Wschód, a Legnica Południe. Zgłoszenie o rowerzyście na drodze ekspresowej otrzymał przed godziną 6.00 rano dyżurny jaworskiej jednostki. We wskazany rejon natychmiast został zadysponowany policyjny patrol z Referatu Ruchu Drogowego. Policjanci z patrolu szybko odszukali mężczyznę i zatrzymali go do kontroli.

Zatrzymany 76-letni mieszkaniec Brzegu tłumaczył policjantom, że jedzie do Legnicy w celach turystycznych i chciał po prostu skrócić sobie drogę, podróżując drogą ekspresową. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych. Następnie mężczyzna w asyście policyjnego radiowozu został odprowadzony w bezpieczne miejsce, gdzie mógł legalnie kontynuować swoją podróż.

Policjanci przypominają, że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez rowerzystę także pasem awaryjnym lub poboczem. Niezastosowanie się do tych zasad może stanowić ogromne zagrożenie dla rowerzysty, ale również dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Szalony i niebezpieczny drift na rondzie w centrum Jawora
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE