Trwa ostrzał Charkowa. Płonie komenda wojewódzka. Ogromne zniszczenia w mieście [WIDEO]

i

Autor: twitter.com

Trwa ostrzał Charkowa. Płonie komenda wojewódzka. Ogromne zniszczenia w mieście [WIDEO]

2022-03-02 9:00

Rosjanie przeprowadzili desant powietrzny w Charkowie. Rosyjscy spadochroniarze zaatakowali miejscowy szpital wojskowy - poinformowała w środę Rada Najwyższa Ukrainy. Podczas kolejnego ostrzału Charkowa rakieta wybuchła w centrum miasta, zaatakowano siedzibę policji i służby bezpieczeństwa.

AKTUALIZACJA 

Rosyjska rakieta wojskowa właśnie zniszczyła budynek regionalnego departamentu policji w Charkowie. Burmistrz Charkowa mówi, że co najmniej 21 osób zginęło, a 112 zostało rannych podczas ostrzału.

Odparto atak na szpital wojskowy w Charkowie

Siły ukraińskie odparły atak na szpital wojskowy w Charkowie – poinformowała w środę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), dodając, że nie potwierdziły się doniesienia o wysadzeniu rosyjskiego desantu.

Dowódca policji obwodu charkowskiego Wołodymyr Tymoszko powiedział portalowi Suspilne, że wokół szpitala trwały w nocy walki, ale nie ma strat wśród ukraińskich żołnierzy.

„Na razie sytuacja wokół szpitala jest pod kontrolą, wzmocniono ochronę” – dodał.

Wcześniej deputowany Rady Najwyższej (parlamentu) Ołeksij Honczarenko podał na Telegramie, że w nocy w Charkowie „Rosjanie wysadzili desant”, ale SBU podała, że informacja ta się nie potwierdziła.

"W Charkowie wylądował rosyjski desant. Okupanci zaatakowali szpital wojskowy. Wywiązała się potyczka między najeźdźcami a obrońcami Ukrainy" - napisano na Telegramie ukraińskiego parlamentu.

Atak miał miejsce w czasie, gdy miasto i region ogłosiły alarm powietrzny - poinformowała agencja UNIAN.

We wtorek wojsko rosyjskie przeprowadziło atak rakietowy na budynek Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wskazał, że Kijów i Charków to główne cele rosyjskich działań wojennych.

Uchodźcy z Ukrainy na Dworcu Głównym we Wrocławiu [GALERIA]

Sonda
Czy wynająłbyś mieszkanie cudzoziemcom?
Sprzedaje rower, żeby wrócić na Ukrainę. Ruslan będzie bronił swojej ojczyzny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE