Rosjanie zostawili w lesie czołg wart fortunę! Znalazł go Igor z Ukrainy

i

Autor: Twitter: Oryx

Rosjanie zostawili w lesie czołg wart fortunę! Znalazł go Igor z Ukrainy

2022-03-15 9:59

Podczas spaceru w lesie Igor z Ukrainy znalazł pozostawiony przez Rosjan system 9K330. Cena sprzętu robi wrażenie. Wychodzi na to, że to właśnie Ukrainiec będzie teraz jego nowym właścicielem. Dlaczego rosyjscy żołnierze porzucają tak cenne pojazdy?

Coraz częściej mówi się o tym, że Rosjanie podczas wojny w Ukrainie porzucają swój wojskowy sprzęt. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby przedmiotowe pojazdy były słabej jakości, zepsute, czy niskiej wartości. Jest jednak wprost przeciwnie. Rosyjscy żołnierze zostawiają naprawdę drogi sprzęt w nietypowych miejscach. Ostatnio miało to miejsce w lesie. System kierowanych rakiet ziemia-powietrze 9k330, który wart jest 20 milionów dolarów, znalazł podczas spaceru Igor z Ukrainy. Poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.

To jest Igor. Każdego ranka Igor wybiera się na spacer po pobliskim lesie. Dziś Igor znalazł porzucony w lesie system 9K330 Tor SAM armii rosyjskiej. Teraz Igor jest właścicielem systemu SAM o wartości 20 milionów dolarów. Gratulacje Igor - czytamy w poście na Twitterze.

Jak informuje portal Interia, 9K330 Tor powstał jeszcze w czasach Związku Radzieckiego, ale od tego czasu został wyposażony w nowoczesny system namierzania celów i pełną automatyzację obsługi. To system kierowanych rakiet ziemia-powietrze przeznaczonych do zwalczania celów na małych i średnich odległościach. Dzięki nowemu radarowi Tor jest w stanie zwalczać cele takie jak samoloty, śmigłowce, drony, pociski manewrujące, bomby i pociski kierowane. Porzucenie przez Rosjan bez żadnego zabezpieczenia czy ochrony tak drogiego pojazdu niezbędnego na polu walki jest wręcz trudne do uwierzenia.

To kolejna już z opowiedzianych w sieci sytuacji, która w ostatnich dniach podbija internet. Przebojem internetu stała się też m.in. historia chersońskich Romów, którzy w pierwszych dniach wojny na Ukrainie ukradli Rosjanom czołg. Ostatnio na YouTube pojawił się kolejny film, z którego wynika, że ​​tym razem chersońskim Romom udało się ukraść... działo przeciwlotnicze. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Wojna rozgrywa się również online! Jak walczyć z dezinformacją? Co czujemy w obliczu zagrożenia? Włącz podcast i posłuchaj ekspertów!

Listen to "Drogowskazy" on Spreaker.