Remis z Rosją! Pierwszy sprawdzian przed Euro 2021 za Polakami

Autor: Cyfra Sport Remis z Rosją! Pierwszy sprawdzian przed Euro 2021 za Polakami

Remis z Rosją! Pierwszy sprawdzian przed Euro 2021 za Polakami. Jakub Świerczok z pierwszym golem w kadrze!

2021-06-01 22:43

Remis z reprezentacją Rosji w pierwszym sprawdzianie przed Euro 2021. Dzisiejsze spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Kto wpisał się na listę strzelców? Za tydzień w Poznaniu kolejny mecz. Tym razem zmierzymy się z Islandią, z którą do tej pory nie przegraliśmy. Z Rosją w XXI wieku graliśmy trzy razy i trzy razy zremisowaliśmy.

Do bilansu Paulo Sousy jako selekcjonera polskiej kadry, po dzisiejszym meczu możemy dopisać kolejny remis. Reprezentacja Polski podejmowała dzisiaj na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Rosję, która również wystąpi na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Dla naszych piłkarzy był to pierwszy z dwóch zaplanowanych meczy przed rozpoczęciem Euro 2021. Dzisiejsze spotkanie zakończyło się remisem. Już za tydzień przed podopiecznymi Paulo Sousy kolejne spotkanie. Tym razem zagramy z Islandią! Poniżej najważniejsze informacje z meczu z Rosją.

Do pojedynku z Rosją przystąpiliśmy w składzie: Łukasz Fabiański - Puchacz T., Helik M., Piątkowski K., Kędziora T. - Krychowiak G. (C), Frankowski P., Klich M., Kownacki D. - Świderski K., Świerczok J.

Polska – Rosja: wynik, kto strzelał, zmiany

Mecz na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zakończył się wynikiem 1:1

Na listę strzelców wpisali się: J. Świerczok i V. Karavaev.

POL: J. Świerczok 4 minuta

ROS: V. Karavaev 21 minuta

Zmiany:

I. Diveyev zmienił po przerwie A. Semenova, który w 26. minucie meczu został ukarany żółtą kartką.

W 56. minucie potrójna zmiana w reprezentacji Polski: B. Bereszyński wszedł za T. Kędziorę, K. Jóźwiak za D.Kowanckiego i J. Bednarek za K. Piątkowskiego

Chwilę po polskich zmianach, na boisko wszedł M. Mukhin, zmienił M. Ozdoeva

63. minuta to zmiana bramkarza w składzie Rosji. Za A. Shunina między słupkami pojawił się M. Safonov. Dodatkowo na boisko wbiegł R. Zhemaletdinov w miejsce A. Miranchuka.

Dobrze znany polskim kibicom A. Dzyuba zszedł z boiska w 67. minucie spotkania. Za niego pojawił się A. Zabolotnyi. W tym samym czasie Y. Zhirkov zmienił D. Kuzyayeva.

J. Moder, również w 67. minucie zmienił K. Świderskiego.

Na 20 minut przed końcem na boisku zameldował się K. Kozłowski. Wymienił M. Klicha.

K. Linetty w 82. min. zmienił P. Frankowskiego.

Polska – Islandia: kolejny sprawdzian za tydzień!

Nasi dzisiejsi rywale za cztery dni w Moskwie na stadionie VTB Arena zmierzą się z reprezentacją Bułgarii. My trzy dni później, czyli 8 czerwca na Stadionie Miejskim w Poznaniu podejmiemy Islandię.

Do tej pory z Islandią mierzyliśmy się sześć razy i odnieśliśmy pięć zwycięstw, a także jeden remis. Jak będzie tym razem?