Samolot

i

Autor: Pixabay.com

PRZERWANY LOT polskiego samolotu! "Straciliśmy jeden silnik"

2021-09-18 9:16

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii! Samolot linii Enter Air, z ok. 170 pasażerami na pokładzie, leciący z Mombasy do Warszawy zmuszony był do awaryjnego lądowania w Addis Abebie - stolicy Etiopii. Polscy turyści, którzy nim podróżowali twierdzą, że przed startem na pokładzie wybuchł pożar.

Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem. Grupa ok. 170 polskich turystów, którzy spędzali wakacje w Kenii, miała wracać do Warszawy samolotem linii Enter Air. W pewnym momencie, gdy wszyscy byli już na pokładzie i oczekiwali na start, obsługa poinformowała ich, że muszą opuścić maszynę z powodu "problemów technicznych" - informuje portal Onet.pl, którego dziennikarze uzyskali informacje od samych uczestników zdarzenia. Pasażerowie informują, że widzieli dym wydobywający się z kadłuba.

Pasażerowie wyszli z samolotu, lecz po około trzech godzinach powiedziano im, że mogą wracać na pokład gdyż problemy zostały rozwiązane. Część z turystów nie chciała wracać do maszyny. Zaczęła się kłótnia z załogą. Ostatecznie samolot wystartował, zabierając 167 pasażerów.

Po dwóch godzinach lotu, pasażerowie usłyszeli komunikat pilota: "straciliśmy jeden silnik". Maszyna zmuszona była do awaryjnego lądowania w Addis Abebie.

Polscy turyści czekają obecnie na drugi samolot, który ma przewieźć ich do kraju.

Dziennikarze TVN24 skontaktowali się z rzecznikiem linii Enter Air, który oświadczył, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Dym, który widzieli pasażerowie, miał wydobywać się z jednego z bagaży. Linie sprawdzają dokładne przyczyny problemu.

ESKA Live: Shanguy zaśpiewali swój hit Desolee. Takie wykonania jeszcze nie słyszeliście!