PRZERWANY LOT polskiego samolotu! "Straciliśmy jeden silnik"

2021-09-18 9:16
Samolot
Autor: Pixabay.com

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii! Samolot linii Enter Air, z ok. 170 pasażerami na pokładzie, leciący z Mombasy do Warszawy zmuszony był do awaryjnego lądowania w Addis Abebie - stolicy Etiopii. Polscy turyści, którzy nim podróżowali twierdzą, że przed startem na pokładzie wybuchł pożar.

Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem. Grupa ok. 170 polskich turystów, którzy spędzali wakacje w Kenii, miała wracać do Warszawy samolotem linii Enter Air. W pewnym momencie, gdy wszyscy byli już na pokładzie i oczekiwali na start, obsługa poinformowała ich, że muszą opuścić maszynę z powodu "problemów technicznych" - informuje portal Onet.pl, którego dziennikarze uzyskali informacje od samych uczestników zdarzenia. Pasażerowie informują, że widzieli dym wydobywający się z kadłuba.

Pasażerowie wyszli z samolotu, lecz po około trzech godzinach powiedziano im, że mogą wracać na pokład gdyż problemy zostały rozwiązane. Część z turystów nie chciała wracać do maszyny. Zaczęła się kłótnia z załogą. Ostatecznie samolot wystartował, zabierając 167 pasażerów.

Po dwóch godzinach lotu, pasażerowie usłyszeli komunikat pilota: "straciliśmy jeden silnik". Maszyna zmuszona była do awaryjnego lądowania w Addis Abebie.

Polscy turyści czekają obecnie na drugi samolot, który ma przewieźć ich do kraju.

Dziennikarze TVN24 skontaktowali się z rzecznikiem linii Enter Air, który oświadczył, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Dym, który widzieli pasażerowie, miał wydobywać się z jednego z bagaży. Linie sprawdzają dokładne przyczyny problemu.

ESKA Live: Shanguy zaśpiewali swój hit Desolee. Takie wykonania jeszcze nie słyszeliście!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze