Potrawy wigilijne 2021: Co na stołach Polaków znajdzie się w tym roku?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Potrawy wigilijne 2021: Co ugotować? Skąd wziąć 12 potraw? [POMYSŁY]

2021-12-24 8:22

Wigilia 2021 już jutro! Co w tym roku znajdzie się na świątecznych stołach? Większość Polaków stawia na tradycję, dlatego przygotuje 12 tradycyjnych potraw! Co będziemy jedli oprócz barszczu i pierogów? Jak przygotować świąteczny stół? Dowiesz się czytając artykuł!

Spis treści

  1. Wigilia 2021: Kiedy wypada?
  2. Wigilia 2021: Co powinno znaleźć się na świątecznym stole?

To będą kolejne święta podczas pandemii koronawirusa. Rząd nie wprowadził dodatkowych obostrzeń, więc będziemy mogli świętować w rodzinnym gronie.

Wigilia 2021: Kiedy wypada?

Boże Narodzenie obchodzimy w sobotę 25 grudnia. W związku z tym Wigilię obchodzimy dzień wcześniej - w piątek 24 grudnia.  Zgodnie z tradycją, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, domownicy mogą usiąść do wspólnej kolacji.

Wigilia 2021: Co powinno znaleźć się na świątecznym stole?

W przypadku wigilijnej kolacji, większość Polaków stawia na tradycję. W związku z tym, na stole powinno znaleźć się 12 potraw, które symbolizują dwunastu apostołów. Tradycja głosi także, że każdy z domowników musi spróbować każdej z potraw. To ma zapewnić rodzinie dobrobyt w nadchodzących miesiącach. Ważne też, by przygotowane posiłki były postne, czyli bez mięsa.

Czytaj także: Wigilia 2021: o której można siadać do stołu? Ile trwa?

Jakie potrawy przygotować na wigilijny stół? Barszcz z uszkami, pierogi czy karp to podstawa, ale jak wyczarować 12 potraw? ZOBACZ GALERIĘ i zainspiruj się! Znajdziesz tam najpopularniejsze wigilijne potrawy.

Jak nie zwariować w święta?

QUIZ. Powiedzenia do zjedzenia - uzupełnij brakujące słowo i zostań mistrzem kulinarnych powiedzonek!

Pytanie 1 z 30
Pobić kogoś, to inaczej sprać go na kwaśne ....
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE