Potrawy wigilijne 2021: Co na stołach Polaków znajdzie się w tym roku?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Potrawy wigilijne 2021: Co ugotować? Skąd wziąć 12 potraw? [POMYSŁY]

2021-12-24 8:22

Wigilia 2021 już jutro! Co w tym roku znajdzie się na świątecznych stołach? Większość Polaków stawia na tradycję, dlatego przygotuje 12 tradycyjnych potraw! Co będziemy jedli oprócz barszczu i pierogów? Jak przygotować świąteczny stół? Dowiesz się czytając artykuł!

Spis treści

  1. Wigilia 2021: Kiedy wypada?
  2. Wigilia 2021: Co powinno znaleźć się na świątecznym stole?

To będą kolejne święta podczas pandemii koronawirusa. Rząd nie wprowadził dodatkowych obostrzeń, więc będziemy mogli świętować w rodzinnym gronie.

Wigilia 2021: Kiedy wypada?

Boże Narodzenie obchodzimy w sobotę 25 grudnia. W związku z tym Wigilię obchodzimy dzień wcześniej - w piątek 24 grudnia.  Zgodnie z tradycją, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, domownicy mogą usiąść do wspólnej kolacji.

Wigilia 2021: Co powinno znaleźć się na świątecznym stole?

W przypadku wigilijnej kolacji, większość Polaków stawia na tradycję. W związku z tym, na stole powinno znaleźć się 12 potraw, które symbolizują dwunastu apostołów. Tradycja głosi także, że każdy z domowników musi spróbować każdej z potraw. To ma zapewnić rodzinie dobrobyt w nadchodzących miesiącach. Ważne też, by przygotowane posiłki były postne, czyli bez mięsa.

Czytaj także: Wigilia 2021: o której można siadać do stołu? Ile trwa?

Jakie potrawy przygotować na wigilijny stół? Barszcz z uszkami, pierogi czy karp to podstawa, ale jak wyczarować 12 potraw? ZOBACZ GALERIĘ i zainspiruj się! Znajdziesz tam najpopularniejsze wigilijne potrawy.

Jak nie zwariować w święta?

QUIZ. Powiedzenia do zjedzenia - uzupełnij brakujące słowo i zostań mistrzem kulinarnych powiedzonek!

Pytanie 1 z 30
Pobić kogoś, to inaczej sprać go na kwaśne ....