Paszport covid

i

Autor: Pixabay.com

Ten kraj ZNOSI paszporty Covid i maseczki! Tysiące Polaków jeżdżą tam na wakacje

2021-09-24 9:11

Kraj, który jest celem wakacyjnych wypadów tysięcy Polaków - znosi nakaz noszenia maseczek i okazywania paszportów Covid. Nowe prawo wejdzie w życie już 1 października! Od tego dnia, w lokalach gastronomicznych, nie będą również obowiązywały ograniczenia dotyczące liczby przebywających we wnętrzu gości.

Rząd Portugalii ogłosił w czwartek likwidację nakazu prezentacji dokumentów zaświadczających, że klient nie jest chory na Covid-19. Obowiązywał on od lipca 2021 r.

Zniesienie nakazu ma nastąpić z dniem 1 października.

Cytująca rząd Portugalii publiczna telewizja RTP przypomniała, że obowiązujący od lipca 2021 r. nakaz przedstawiania dokumentów dotyczących Covid-19 dotyczył weekendów oraz świąt, czyli dni o największym natężeniu ruchu w placówkach gastronomicznych w tym kraju.

Dodatkowo władze Portugalii zapowiedziały, że od 1 października przestanie obowiązywać nakaz ograniczania liczby gości w restauracjach.

Zgodnie z danymi portugalskiego rządu luzowanie restrykcji wynika ze słabnącej liczby zakażeń koronawirusem w tym 10-milionowym kraju oraz wysokiej liczby zaszczepionych obywateli. Pełny proces szczepień zakończyło tam już prawie 84 proc. populacji, a co najmniej jedną dawkę przyjęło ponad 86 proc.

To jednak nie wszystko! Premier Portugalii Antonio Costa ogłosił w czwartek wieczorem, że jego kraj znosi pod pewnymi warunkami nakaz noszenia masek w przestrzeni publicznej, także w pomieszczeniach zamkniętych.

Polityk zastrzegł jednak, że w kilku miejscach wciąż utrzymany zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Maski wciąż pozostaną konieczne w środkach transportu publicznego, w domach seniorów i szpitalach, a także w centrach handlowych oraz podczas dużych imprez.

- Maska ochronna będzie wciąż wymagana wszędzie tam, gdzie nie występuje 2-metrowy odstęp pomiędzy osobami - dodał Antonio Costa, przypominając, że od prawie dwóch tygodni maski nie są obowiązkowe na świeżym powietrzu.

Woda zalała całą ulicę. Awaria wodociągowa w Warszawie