Ponad 1300 osób zabitych w obwodzie kijowskim. Znaleziono ciała

2022-06-03 16:38
Ponad 1300 osób zabitych w obwodzie kijowskim. Znaleziono ciała
Autor: PAP/Mykola Kalyeniak Ponad 1300 osób zabitych w obwodzie kijowskim. Znaleziono ciała

Ciała 1314 cywilów zamordowanych przez rosyjskie wojska znaleziono dotąd w obwodzie kijowskim. - Wciąż odkrywamy kolejne miejsca pochówku, w czwartek przeprowadziliśmy ekshumację osoby zabitej pod Borodzianką - poinformował w piątek komendant obwodowej policji Andrij Niebytow.

- Niestety, wciąż natrafiamy na takie straszne znaleziska. (...) Cywil z okolic Borodzianki został zastrzelony przez rosyjskich żołnierzy, gdy próbował wziąć produkty żywnościowe z samochodu. Ludzie zamordowani w obwodzie kijowskim nie mieli niczego wspólnego z jakimikolwiek formacjami wojskowymi. Większość z nich zginęła od strzałów z broni palnej - przekazał Niebytow, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Czytaj także: OGROMNY pożar centrum biznesowego w Moskwie. W środku uwięzieni ludzie [WIDEO]

Szef regionalnej policji dodał, że w obwodzie kijowskim pracuje ponad 300 grup dochodzeniowo-śledczych, badających przypadki rosyjskich zbrodni wojennych.

2 maja Niebytow oświadczył, że w stołecznym regionie odkryto do tamtego czasu groby ponad 1200 cywilów zabitych przez wojska najeźdźcy. Tylko w podkijowskiej miejscowości Bucza, która stała się symbolem okrucieństwa Rosjan na Ukrainie, zamordowano co najmniej 412 osób.

Siły agresora zostały wyparte z obwodów kijowskiego, czernihowskiego, sumskiego i żytomierskiego na początku kwietnia.

Surowe mandaty dla kierowców za niebezpieczne zdarzenia.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ó czy u? Spróbujesz czy sprubujesz zdobyć komplet?

Pytanie 1 z 15
Która odpowiedź jest poprawna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze