Pilny apel MSZ. Chodzi o nowy wariant koronawirusa Omikron

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wariant Omikron. Przed nami najbardziej śmiercionośna fala! "Omikron zmieni przebieg pandemii"

Pilny apel MSZ. Chodzi o nowy wariant koronawirusa Omikron

2021-11-30 19:09

Omikron to nowy wariant koronawiursa. Wciąż nie udało się go dokładnie zbadać, ale z pierwszych obserwacji wynika, że jest groźny i znacznie bardziej zaraźliwy niż znane do tej pory warianty. W związku z coraz większą liczbą wykrytych przypadków, także w krajach sąsiadujących z Polską, Ministerstwo Sprawa Zagranicznych wydało pilny apel.

- Sytuacja dot. pandemii COVID-19 na świecie w dalszym ciągu jest trudna i dynamiczna. Ma to związek m.in. z pojawieniem się nowego wariantu Omikron. W ostatnich dniach wiele państw wstrzymało loty z wybranych obszarów, zupełnie zamknęło ruch lotniczy lub wprowadziło dodatkowe restrykcje w codziennym funkcjonowaniu - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Czytaj także: Zasiłek opiekuńczy mogą dostać też rodzice ZDROWYCH dzieci na kwarantannie

Ministerstwo podkreśla, że apel o unikanie podróży pozostaje aktualny. - Pamiętaj, że nowe informacje oraz obostrzenia często pojawiają się z dnia na dzień i mogą zmienić się w trakcie Twojego pobytu za granicą. Jeśli rozważasz decyzję o wyjeździe, pamiętaj, że mogą wystąpić problemy z powrotem do kraju, np. odwołane loty, dodatkowe koszty związane ze zmianą terminu i trasy powrotu, konieczność poddania się testom lub kwarantannie - czytamy.

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...

Gdzie uzyskać aktualne i sprawdzone informacje?

Informacje na temat sytuacji epidemicznej we wszystkich państwach świata znajdziesz w sekcji Informacje dla Podróżujących

  • na stronie internetowej MSZ,
  • te same informacje są dostępne również w aplikacji mobilnej Polak za granicą,
  • najważniejsze komunikaty dotyczące zmian w obostrzeniach publikujemy na bieżąco na profilu @PolakZaGranica na Twitterze.

Szczegółowe informacje dot. państwa, do którego się wybierasz, warto sprawdzić również na stronie internetowej i w mediach społecznościowych właściwej placówki RP. Informacje dot. kwarantanny i testów dla wjeżdżających do Polski dostępne są na stronie Straży Granicznej i KPRM.

W Sądzie Rejonowym w Białymstoku ruszył proces oszustów działających metodą „na policjanta”