Pilny apel MSZ. Chodzi o nowy wariant koronawirusa Omikron

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wariant Omikron. Przed nami najbardziej śmiercionośna fala! "Omikron zmieni przebieg pandemii"

Pilny apel MSZ. Chodzi o nowy wariant koronawirusa Omikron

2021-11-30 19:09

Omikron to nowy wariant koronawiursa. Wciąż nie udało się go dokładnie zbadać, ale z pierwszych obserwacji wynika, że jest groźny i znacznie bardziej zaraźliwy niż znane do tej pory warianty. W związku z coraz większą liczbą wykrytych przypadków, także w krajach sąsiadujących z Polską, Ministerstwo Sprawa Zagranicznych wydało pilny apel.

- Sytuacja dot. pandemii COVID-19 na świecie w dalszym ciągu jest trudna i dynamiczna. Ma to związek m.in. z pojawieniem się nowego wariantu Omikron. W ostatnich dniach wiele państw wstrzymało loty z wybranych obszarów, zupełnie zamknęło ruch lotniczy lub wprowadziło dodatkowe restrykcje w codziennym funkcjonowaniu - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Czytaj także: Zasiłek opiekuńczy mogą dostać też rodzice ZDROWYCH dzieci na kwarantannie

Ministerstwo podkreśla, że apel o unikanie podróży pozostaje aktualny. - Pamiętaj, że nowe informacje oraz obostrzenia często pojawiają się z dnia na dzień i mogą zmienić się w trakcie Twojego pobytu za granicą. Jeśli rozważasz decyzję o wyjeździe, pamiętaj, że mogą wystąpić problemy z powrotem do kraju, np. odwołane loty, dodatkowe koszty związane ze zmianą terminu i trasy powrotu, konieczność poddania się testom lub kwarantannie - czytamy.

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...

Gdzie uzyskać aktualne i sprawdzone informacje?

Informacje na temat sytuacji epidemicznej we wszystkich państwach świata znajdziesz w sekcji Informacje dla Podróżujących

  • na stronie internetowej MSZ,
  • te same informacje są dostępne również w aplikacji mobilnej Polak za granicą,
  • najważniejsze komunikaty dotyczące zmian w obostrzeniach publikujemy na bieżąco na profilu @PolakZaGranica na Twitterze.

Szczegółowe informacje dot. państwa, do którego się wybierasz, warto sprawdzić również na stronie internetowej i w mediach społecznościowych właściwej placówki RP. Informacje dot. kwarantanny i testów dla wjeżdżających do Polski dostępne są na stronie Straży Granicznej i KPRM.

W Sądzie Rejonowym w Białymstoku ruszył proces oszustów działających metodą „na policjanta”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE