Pękł Kamień śmierci: Japończycy zwiastują fatalne wydarzenia na świecie

i

Autor: twitter.com

Pękł "Kamień śmierci". To, co zwiastują Japończycy mrozi krew w żyłach!

2022-04-01 12:29

Świat obiegły informację o japońskim kamieniu Sessho-seki, nazywanym "Kamieniem Śmierci". W mitologii japońskiej mówi się, że kamień zabija każdego, kto się z nim zetknie. Teraz Japończycy zwiastują fatalne wydarzenia na świecie! Ile w tym prawdy?

Słynny głaz wulkaniczny, z którym wiążą się różne przesądy i historie, podzielił się na dwie części. Stare wierzenia i legendy związane z tym kamieniem mrożą krew w żyłach. 

Legenda 

Uważa się, że kamień jest przekształconym ciałem Tamamo-no-Mae, pięknej kobiety, która została zdemaskowana jako dziewięcioogoniasty lis, pracujący dla złego daimyō spiskującego, aby zabić cesarza Tobę i objąć tron. Według niektórych opowiadań, kiedy dziewięcioogoniasty lis został zabity przez słynnego wojownika o imieniu Miura-no-suke, jego ciało stało się Sessho-seki. Później buddyjski kapłan o imieniu Genno zatrzymał się na odpoczynek w pobliżu kamienia i był zagrożony przez ducha Tamamo-no-Mae. Genno odprawiał rytuały egzorcyzmów i błagał ducha, aby rozważył jej zbawienie. Tamamo-no-Mae ustąpił i przysiągł, że nigdy więcej nie nawiedzi kamienia.

Japońska legenda głosi, że słynna wulkaniczna skała z okolic Nasu więziła ducha mściwego demona. Teraz mówi się, że pęknięcie może oznaczać jego uwolnienie.

Miejsce, w którym znajduje się "Kamień śmierci", od 1957 roku jest zarejestrowane jako historyczne. Jego pęknięcie na pół, uruchomiło wyobraźnię wielu ludzi, którzy odczytują zdarzenie jako zły omen. Nie przeszkadza w tym fakt, że na Sessho-seki od lat pojawiały się coraz to nowe pęknięcia.

Sonda
Czy wierzysz w koniec świata?
Marcin Ociepa odpowiada na pytanie czy Polsce grozi agresja ze strony Rosji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE