Pękł Kamień śmierci: Japończycy zwiastują fatalne wydarzenia na świecie

i

Autor: twitter.com

Pękł "Kamień śmierci". To, co zwiastują Japończycy mrozi krew w żyłach!

2022-04-01 12:29

Świat obiegły informację o japońskim kamieniu Sessho-seki, nazywanym "Kamieniem Śmierci". W mitologii japońskiej mówi się, że kamień zabija każdego, kto się z nim zetknie. Teraz Japończycy zwiastują fatalne wydarzenia na świecie! Ile w tym prawdy?

Słynny głaz wulkaniczny, z którym wiążą się różne przesądy i historie, podzielił się na dwie części. Stare wierzenia i legendy związane z tym kamieniem mrożą krew w żyłach. 

Legenda 

Uważa się, że kamień jest przekształconym ciałem Tamamo-no-Mae, pięknej kobiety, która została zdemaskowana jako dziewięcioogoniasty lis, pracujący dla złego daimyō spiskującego, aby zabić cesarza Tobę i objąć tron. Według niektórych opowiadań, kiedy dziewięcioogoniasty lis został zabity przez słynnego wojownika o imieniu Miura-no-suke, jego ciało stało się Sessho-seki. Później buddyjski kapłan o imieniu Genno zatrzymał się na odpoczynek w pobliżu kamienia i był zagrożony przez ducha Tamamo-no-Mae. Genno odprawiał rytuały egzorcyzmów i błagał ducha, aby rozważył jej zbawienie. Tamamo-no-Mae ustąpił i przysiągł, że nigdy więcej nie nawiedzi kamienia.

Japońska legenda głosi, że słynna wulkaniczna skała z okolic Nasu więziła ducha mściwego demona. Teraz mówi się, że pęknięcie może oznaczać jego uwolnienie.

Miejsce, w którym znajduje się "Kamień śmierci", od 1957 roku jest zarejestrowane jako historyczne. Jego pęknięcie na pół, uruchomiło wyobraźnię wielu ludzi, którzy odczytują zdarzenie jako zły omen. Nie przeszkadza w tym fakt, że na Sessho-seki od lat pojawiały się coraz to nowe pęknięcia.

Sonda
Czy wierzysz w koniec świata?
Marcin Ociepa odpowiada na pytanie czy Polsce grozi agresja ze strony Rosji?