Paulo Sousa

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Paulo Sousa. Podsumowanie pracy w reprezentacji Polski [STATYSTKI]

Paulo Sousa chce ROZWIĄZANIA UMOWY z reprezentacją. PZPN odmawia

2021-12-26 17:01

Wygląda na to, że pogłoski o odejściu selekcjonera reprezentacji są prawdziwe. W niedzielę, 26 grudnia, media poinformowały, że Paulo Sousa spotkał się w tej sprawie z prezesem PZPN. Informację tę potwierdził sam szef polskiego związku.

Paulo Sousa miał otrzymać propozycję prowadznia brazylijskiego Flamengo. Selekcjoner reprezentacji Polski postanowił spróbować swoich sił w lidze kraju kawy. W niedzielę miał spotkać się z prezesem PZPN, Cezarym Kuleszą. Ten jednak postawił sprawę jasno - odmówił rozwiązania kontraktu portugalskiego trenera.

- Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z @pzpn_pl z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem - napisał na Twitterze Kulesza.

Paulo Sousa w czasach swojej zawodniczej kariery był reprezentantem Portugalii, grał w Benfice Lizbona, Juventusie, Borussii Dortmund i Interze Mediolan. Pierwsze trenerskie kroki stawiał, prowadząc kadrę Portugalii do lat 16. W 2008 roku pracował w sztabie pierwszej reprezentacji. Prowadził Queens Park Rangers, Swansea City, Leicester City, FC Basel, Fiorentinę i Girondins Bordeaux.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sebastian Mila: Myślę, że Paulo Sousa to "kumaty" selekcjoner