IMGW ostrzega

i

Autor: Pixabay.com/IMGW

Ostrzeżenie IMGW. Przymrozki w siedmiu województwach na północy kraju

2023-03-26 18:49

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w niedzielę przed przymrozkami, których wystąpienie prognozowane jest w nocy w siedmiu województwach w północnej części kraju. Alerty obowiązują do poniedziałku do godz. 7.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami wydano dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, a także dla części województwa podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

IMGW prognozuje tam spadek temperatury powietrza do około -1 st. C, przy gruncie do -3 st, C. W kolejnych dniach temperatura na podanym obszarze w nocy będzie spadać poniżej 0 st. C.

Ostrzeżenia przed przymrozkami będą obowiązywać do godz. 7 w poniedziałek.

IMGW ostrzegł również przed oblodzeniem, które w nocy z niedzieli na poniedziałek może wystąpić w województwie pomorskim i w części województwa dolnośląskiego. W kilku powiatach województwa dolnośląskiego w tym samym czasie obowiązywać będą także alerty pierwszego stopnia przed opadami śniegu.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Zaspy śniegu i siarczysty mróz. Zima uderzyła w Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE