Osoby NIEZASZCZEPIONE dostaną SMS-a od rządu! Czego będzie dotyczyła wiadomość?

2021-11-29 8:17
Osoby NIEZASZCZEPIONE dostaną SMS-a od rządu! Czego będzie dotyczyła wiadomość?
Autor: Unsplash Osoby NIEZASZCZEPIONE dostaną SMS-a od rządu! Czego będzie dotyczyła wiadomość?

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek (29 listopada) wiadomość SMS od Ministerstwa Zdrowia. Czego będzie dotyczyła? Jaka będzie treść SMS-a? O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19, otrzymają w poniedziałek (29 listopada) wiadomość SMS od Ministerstwa Zdrowia. Wysyłka wiadomości ma rozpocząć się o godzinie 10.00. Smsy zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna”.

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja smsowa nie będzie ostatnią – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski. - Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja sms-owa Ministerstwa Zdrowia. MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

Sedno Sprawy - Paweł Kukiz

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze