Piotr Lisek

i

Autor: Cyfra Sport

Olimpiada Tokio 2020. O której skacze Piotr Lisek? Dzisiaj finał skoku o tyczce!

2021-08-03 13:10

O której skacze Piotr Lisek? Polak ma dzisiaj szansę wywalczyć złoty medal w konkurencji skoku o tyczce. Polak jest bowiem wymieniany w gronie faworytów do medalu olimpijskiego. Na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich w Rio zajął czwarte miejsce. Czy w tym roku uda mu się poprawić wynik i zobaczymy go na podium? O której godzinie oglądać występ Piotrka Liska?

Piotr Lisek w eliminacjach do finału miał niemałe problemy. Początkowe trudności z przeskoczeniem belki na 5,65 metra zakończyły się dopiero na trzeciej próbie. Podobnie było z wynikiem 5,75 metra. Sam sportowiec odniósł się do eliminacji. Na swoim Instagramie napisał: Chyba wszystkim było gorąco, mi ze stresu (i 30°), Wam z emocji. Wygrała zimna krew – skomentował swój występ w eliminacjach. Przed Piotrkiem Liskiem twardy orzech do zgryzienia. W finale, który dla Polaka jest drugim finałem olimpijskim w karierze, nie będzie miał lekko, a to za sprawą współzawodników, z którymi będzie musiał się mierzyć. Są nimi: mistrz olimpijski z ostatnich igrzysk w Rio Thiago Braza, mistrz olimpijski z igrzysk w Londynie Renaud Lavillenie i rekordzista świata Armand Duplantis. Mimo to warto zwrócić uwagę, że Piotr Lisek potrafi skakać wysoko. Jego rekord 6,02 metra jest o tylko o centymetr mniejszy niż obecny rekord olimpijski. Czy Polak poprawi dzisiaj swój wynik? O której start Polaka?

Spis treści

  1. Olimpiada Tokio 2020. O której start Piotra Liska?

CZYTAJ TAKŻE: Olimpiada 2020 SIATKÓWKA - kiedy mecz Polaków w ćwierćfinale? Z kim gramy?

Olimpiada Tokio 2020. O której start Piotra Liska?

Finał skoku o tyczce w Tokio 2020 zaplanowany jest na dzisiaj, 3 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 12:20. Transmisję z Tokio będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej: TVP 1 lub TVP Sport, a także Eurosport. Aby oglądać występ Polaka w internecie możemy wejść na sport.tvp.pl, a także Eurosport Player.

Bohaterka uratowała tonące koty w Nowym Dworze Gdańskim
Sonda
Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE