Kraksa

i

Autor: PAP/EPA

OGROMNA KRAKSA na Tour de France! Wszystko przez nieodpowiedzialnego kibica! WIDEO

2021-06-26 17:18

Ogromna kraksa na Tour de France. Kilkudziesięciu kolarzy brało udział w kraksie, do której doszło podczas pierwszego etapu wyścigu kolarskiego Tour de France. Wszystko przez kibicującą kolarzom kobietę, która bardzo chciała pokazać do kamery trzymaną przez siebie tekturową tablicę z napisanym własnoręcznie hasłem.

Kraksa na Tour de France 2021

Wypadek miał miejsce 46 kilometrów przed metą pierwszego etapu Tour de France, w sobotę, 26 czerwca. Spowodowała go kobieta, trzymająca kartonową tablicę. była wychylona w kierunku przejeżdżającego motocykla z kamerą i nie widziała nadjeżdżającego peletonu. W kobietę uderzył Tony Martin (Jumbo Visma). Upadł, zaś na niego przewróciło się kilkudziesięciu innych zawodników.

Większości uczestników wypadku nic poważnego się nie stało. Niestety, urazu doznał Niemiec - Jasha Suetterlin, który musiał wycofać się z wyścigu.

Reszta kolarzy z peletonu, którzy bezpiecznie przejechali obok miejsca potężnej kraksy, zwolniła i poczekała na swoich kolegów, którzy musieli wydostać się z plątaniny przewróconych rowerów i poobijanych ludzi.

Pierwszy etap Tour de France odbywał się w Bretanii. Kolarze muszą przejechać niemal 200-kilometrowy odcinek między Brestem a Landernau. W sobotnim etapie zwycięstwo odniósł Francuz Julian Alaphilippe, który również brał udział w kraksie.

Ten największy i najpopularniejszy kolarski wyścig świata potrwa do 18 lipca.

Raport z anteny 24.06, godz.10