Oficjalnie: Rosja traci finał Ligi Mistrzów. Wyznaczono nowego gospodarza

i

Autor: Janosch Diggelmann on Unsplash

Oficjalnie: Rosja traci finał Ligi Mistrzów. Wyznaczono nowego gospodarza

2022-02-25 11:41

To już oficjalne: Sankt Petersburg nie będzie gospodarzem finału Ligi Mistrzów. UEFA podjęła decyzję i wyznaczyła nowego gospodarza. Finał najważniejszych europejskich rozgrywek zostanie przeniesiony do Paryża. To nie wszystko, bo mecze rosyjskich, a także ukraińskich drużyn będą rozgrywane na neutralnym terenie.

UEFA podjęła decyzje w sprawie finału Ligi Mistrzów, który końcem maja miał zostać rozegrany w Sankt Petersburgu na Gazprom Arenie. Dzisiaj odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Wykonawczego w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Rozmowy, które rozpoczęły się o godzinie 10.00 dotyczyły odebrania Rosjanom finału Ligi Mistrzów. Już wiemy oficjalnie: Rosja traci finał LM! Europejska federacja zdecydowała, że tegoroczny finał zostanie rozegrany na przedmieściach Paryża na stadionie Stade de France.

Rosyjskie i ukraińskie drużyny grają na neutralnym terenie

Z powodu militarnej agresji Rosji na Ukrainę UEFA podjęła jeszcze jedną decyzję. Drużyny piłkarskie z obydwu krajów wszystkie swoje mecze zagrają na neutralnym terenie.

- Na dzisiejszym posiedzeniu Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował również, że rosyjskie i ukraińskie kluby oraz drużyny narodowe uczestniczące w rozgrywkach UEFA będą musiały rozgrywać swoje mecze domowe na neutralnych obiektach do odwołania – czytamy w oświadczeniu UEFA

Prezes PKN Orlen zapewnia: Paliwa w Polsce nie brakuje i nie zabraknie