Media: finał Ligi Mistrzów przełożony z rosyjskiego Petersburga. Powodem atak na Ukrainę

2022-02-24 14:02
UEFA rozważa przeniesienie finału Ligi Mistrzów z Rosji? Wydano komunikat
Autor: Janosch Diggelmann/Unsplash

UEFA przeniesie finał Ligi Mistrzów poza Rosję - tak wynika z informacji podanych przez agencję Associated Press, która powołuje się na źródła w federacji. Finał Ligi Mistrzów według planu ma w 2022 r. odbyć się w rosyjskim Sankt Petersburgu. Kiedy zapadnie oficjalna decyzja?

Po tym jak Władimir Putin wydał dekret o uznaniu niepodległości tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej od federacji UEFA i FIFA oczekuje się wyciągnięcia poważnych konsekwencji wobec Rosji. W Polsce zastanawiamy się nad tym, czy marcowy mecz barażowy powinien się odbyć i w jaki sposób. Tymczasem w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat finału najważniejszych na świecie rozgrywek klubowych.

Brytyjskie dzienniki, z "The Mirror" i "Daily Star" na czele, we wtorek rano informowały, że UEFA rozważa zmianę gospodarza finału Champions League na Londyn (stadion Wembley). Zysk dla miasta z tytułu z organizacji spotkania wyniósłby ok. 60 mln funtów.

Media: finał Ligi Mistrzów przełożony z rosyjskiego Petersburga

"Śledząc rozwój sytuacji między Rosją a Ukrainą w ostatnich 24 godzinach, prezydent UEFA zdecydował o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego na piątek 25 lutego na godz. 10:00, w celu oceny sytuacji i podjęcia wszystkich niezbędnych decyzji"

- napisano w komunikacie i zapowiedziano, że po spotkaniu zostaną zaprezentowane kroki, jakie władze UEFA podejmą.

Tymczasem agencja The Associated Press, powołując się na anonimowe źródło, informuje, że finał Ligi Mistrzów na pewno nie odbędzie się w tym roku w Rosji. Europejska centrala podobno pracuje już nad alternatywnymi rozwiązaniami. Jednym z miejsc, gdzie mogłoby być rozegrane decydujące spotkanie, jest wspomniany wcześniej Londyn. Taką możliwość wyraził też brytyjski premier Boris Johnson.

Sonda
Czy wojna na Ukrainie zagraża również Polsce?
Wojna na Ukrainie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze