Nowy film Disneya z homoseksualnym bohaterem w roli głównej! Co na to widzowie?

i

Autor: https://www.youtube.com/watch?v=pUruPrAreMg Zdjęcie poglądowe

Nowy film Disneya z homoseksualnym bohaterem w roli głównej! Co na to widzowie?

2022-11-24 9:11

Filmy Disneya to ciepłe, rodzinne komedie, które kochają dorośli, jak i dzieci. Na każdą produkcję czekamy z niecierpliwością, a filmy, tak jak nasze społeczeństwo ewoluują, poruszają coraz to nowe tematy, lecz niezmiennie bawią i wzruszają. W najnowszej produkcji zatytułowanej ,,Dziwny świat" jeden z głównych bohaterów jest homoseksualny. Nie mogło to oczywiście przejść bez echa.

„Dziwny świat” to najnowsza animacja Disneya, którą już wkrótce zobaczymy na ekranach kin. Historia opowiadać będzie o niezwykłej podroży Cladów. Ta wielopokoleniowa rodzina rozpocznie podróż do miejsca, w którym nic nie jest takie, jakie mogłoby się początkowo wydawać. Wśród bohaterów zobaczymy między innymi 16-letniego Ethana, syna Searchera i Meridian. Nastolatek zakochany jest po uszy w szkolnym koledze Diazo, który wraz z nim wyruszy na poszukiwanie przygód. Awalonia czeka wraz ze swoimi tajemnicami, które odkryć mogą tylko prawdziwi łowcy przygód.

Homoseksualny bohater w bajce Disneya

Ethanowi głosu użycza Jaboukie Young-White. W wywiadzie dla "Yahoo Entrainment" przyznał on, że już w czasach, gdy sam był dzieckiem, potrzebował tego typu produkcji. Aktor cieszy się, że mógł być częścią produkcji, która z pewnością jest pewnym przełomem.

- Bycie częścią tego było piękne i było czymś, co chciałbym zobaczyć, kiedy byłem w tym wieku - powiedział.

Twórcy filmu podkreślają natomiast, że celem jest zwrócenie uwagi na to, że odmienność istnieje. Już wcześniej w internecie wrzało, gdy pojawiły się przypuszczenia, iż Elsa, jedna z głównych bohaterek Krainy Lodu może być homoseksualna. Jak można było się spodziewać, od kilku tygodni w internecie trwa prawdziwa burza na ten temat.

Nowy film Disneya z homoseksualnym bohaterem w roli głównej! Co na to widzowie?

Chociaż za granicą pomysł nie budzi takich kontrowersji i spotkał się z pozytywnym odbiorem, to w Polsce wciąż musi spotykać się z nieprzychylnymi komentarzami. Doprowadziło to do wyłączenia komentarzy polskim pod zwiastunem produkcji na YouTubie. Na Filmwebie w komentarzach wrze:

- Na pewno na to z dziećmi nie pójdę.

- I oglądać nie będę po tym, co Disney wprowadził.

- Rodzice uważajcie!

To tylko te bardziej delikatne, bo zdarzają się i dużo mocniejsze słowa krytyki:

- Druga animacja Disneya z rzędu gdzie próbują prać niewinne umysły dzieci. Ostrzegam rodziców! Od razu pisze ripostę na anty komentarze. Pokazywanie i atakowanie z każdej strony umysłów niewinnych małych dzieci ideologia LGBT jest obrzydliwe i nie zapewnia zdrowego rozwoju dziecka ! Jest to udowodnione naukowo a każdy bodziec, który odbiega od naturalnego rozwoju, otwiera drzwi do mocniejszego bodźca i może powodować w późniejszym życiu problemy większe i mniejsze.

Budowali bunkier na zabytkowym terenie! Szokujące odkrycie w lesie pod Lęborkiem

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?