Nowa moneta NBP wzbudza kontrowersje! Wszystko przez ten JEDEN detal

i

Autor: canva/ screen: https://twitter.com/nbppl Nowa moneta NBP wzbudza kontrowersje! Wszystko przez ten JEDEN detal

Nowa moneta NBP wzbudza kontrowersje! Wszystko przez ten JEDEN detal

2022-05-06 11:19

Narodowy Bank Polski cyklicznie wypuszcza kolekcjonerskie monety i banknoty z wizerunkiem znaczących osób w polityce, ekonomii czy nauce. W czwartek do obiegu weszły dwie srebrne takie monety z serii "Wielcy polscy ekonomiści" z wizerunkami Leona Biegeleisena i Stanisława Lewińskiego. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół, który zauważyli internauci i zdecydowanie im się nie spodobał.

Narodowy Bank Polski regularnie wypuszcza do obiegu nowe monety i banknoty kolekcjonerskie. Wśród niektórych duża furorę zrobiły te z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i ustawiały się spore kolejki, aby je zdobyć. Inni nie zaprzątali sobie tym głowy.

5 maja NBP po raz kolejny wydał nowe unikatowe nominały i już pojawiły się pierwsze dyskusje na ich temat w internecie. Widnieje na nich podobizna Leona Biegeleisena i Stanisława Lewińskiego prezentująca serię "Wielcy polscy ekonomiście". Jednak to nie ten fakt wzbudza wzmożoną reakcje i kontrowersje internautów. Chodzi o zaprezentowaną tam czcionkę na jednej z nich.

To czcionka Comic Sans. Z założenia miała ona naśladować styl komiksu. Ma niedbały styl i można stwierdzić, że nie do końca pasuje do kolekcjonerskiej monety.

Srebrne monety o nominale 10 zł zostały wyemitowane w nakładzie do 10 tys. sztuk i można je nabyć w cenie 170 zł brutto w Oddziałach Okręgowych NBP i w sklepie internetowym Kolekcjoner.

Ostróda. O mały włos od tragedii na przejściu dla pieszych

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!