Niedziela Palmowa 2021: jak będziemy ją obchodzić? Czy jest procesja w Niedzielę Palmową?

2021-03-28 9:46
Niedziela Palmowa 2021: jak będziemy ją obchodzić? Czy jest procesja w Niedzielę Palmową?
Autor: Canva.com Niedziela Palmowa 2021: jak będziemy ją obchodzić? Czy jest procesja w Niedzielę Palmową?

Niedziela Palmowa 2021 - jak będziemy ją obchodzić? Czy jest procesja w Niedzielę Palmową? Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele katolickim Wielki Tydzień. Dawniej w Polsce nosiła również nazwę Wierzbnej lub Kwietnej Niedzieli. Przypada 7 dni przed Wielkanocą i może wypaść pomiędzy 15 marca a 18 kwietnia. W roku 2021 będzie to miało miejsce 28 marca.

Spis treści

  1. Niedziela Palmowa 2021: jak będziemy ją obchodzić?
  2. Czy jest procesja w Niedzielę Palmową?

Niedziela Palmowa 2021: jak będziemy ją obchodzić?

Niedziela Palmowa 28 marca będzie w tym roku odbywać się w reżimie sanitarnym. Nie wszyscy wierni będą mogli udać się do kościoła, a podczas tradycyjnego święcenie palemek należy zachowywać odstęp. Każdy będzie musiał również mieć na sobie maseczkę. Jeśli nie uda nam się dostać do kościoła, lub pozostajemy zamknięci w związku z kwarantanną, to możemy w tym dniu w naszych domach włączyć się w modlitwę Kościoła.

Czy jest procesja w Niedzielę Palmową?

W niektórych parafiach w Niedzielę Palmową odbywały się podczas wybranych mszy procesje. Zwyczaj ten kultywowany był w szczególności ze względu na dzieci. W roku 2021 zostanie on przez większość księży zawieszony ze względów bezpieczeństwa. Chodzi oczywiście o bezpieczne zachowanie odstępu między wiernymi.

Biała kiełbasa - co wiesz o tym, wielkanocnym przysmaku?

Pytanie 1 z 8
Z jakiego mięsa produkuje się białą kiełbasę?
Biała kiełbasa
Krystian Ochman na Eurowizji 2021? Artysta szczerze o udziale
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze