Nauka zdalna do marca 2022. Minister zdradził dalsze plany rządu, co do zamknięcia szkół

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Nauka zdalna do marca 2022. Minister zdradził dalsze plany rządu, co do zamknięcia szkół

2021-12-13 9:15

Szkoły zamknięte do marca 2022? Taki scenariusz już nie jest fikcją. Wielu rodziców, nauczycieli i uczniów podejrzewa, że nauka zdalna nie zostanie zakończona po świętach, tak jak ogłosił to Adam Niedzielski. Wszystko przez planowane szczepienia nauczycieli. Już teraz w sprawie głos zabrał minister edukacji Przemysław Czarnek. Więcej dowiecie się w tym artykule!

Spis treści

  1. Nauka zdalna do marca 2022. Szczepienia nauczycieli w Polsce
  2. Nauka zdalna do marca 2022. Minister zdradził dalsze plany rządu

Nauka zdalna w Polsce ma trwać od 20 grudnia do 9 stycznia. Informację tę podał na jednej z konferencji dotyczącej planów rządu na walkę z pandemią minister zdrowia - Adam Niedzielski. Uczniowie będą mieli więc o wiele dłuższą przerwę od szkoły, niż mogli się spodziewać. Okazuje się jednak, że nie wszyscy wierzą w powrót do szkół 9 stycznia 2022. Wątpliwości mają rodzice, jak i nauczyciele. Ich zdaniem bezpiecznym byłoby pozostawienie dzieci w domu aż do marca 2022! Ta data nie została wybrana przypadkowo, to właśnie wtedy można by było zapewnić uczniom bezpieczeństwo i ograniczyć liczbę zachorowań w szkołach. Warto pamiętać, że jeśli u ucznia wykryty zostanie Covid-19, to na kwarantannę przejdą również jego rodzice, nawet jeśli są zaszczepieni.

Horror nad basenem. Nie żyje małżeństwo medyków z Białegostoku, śledztwo umorzone

Nauka zdalna do marca 2022. Szczepienia nauczycieli w Polsce

Dlaczego nauka zdalna miałaby potrwać do marca? Chodzi oczywiście o obowiązkowe szczepienia nauczycieli w Polsce, które właśnie wtedy mają się rozpocząć.Prócz nauczycieli zaszczepić będą musieli się również między innymi pracownicy służb mundurowych i lekarze.

Minister edukacji Przemysław Czarnek wypowiedział się już w kwestii ewentualnego przedłużenia nauki zdalnej w Polsce.

Nauka zdalna do marca 2022. Minister zdradził dalsze plany rządu

W rozmowie z PAP minister Czarnek wypowiedział się o dalszych planach rządu. Ta wiadomość powinna ucieszyć zarówno rodziców, jak i stęsknionych za rówieśnikami rodziców:

- Nie ma dyskusji o nauce niestacjonarnej dłuższej niż łącznie 3 dni przed świętami i 4 dni po świętach - powiedział minister edukacji. Co więcej, w innych wywiadach podkreśla on, że decyzja o nauce stacjonarnej zapadła tylko ze względu na Boże Narodzenie. W okresie świątecznym jedna klasa na kwarantannie mogłaby przyczynić się do zrujnowania świątecznej atmosfery kilkudziesięciu osób!

Quiz. Czy jesteście gotowi, by zostać rodzicami? Ten test rozwieje wątpliwości

Pytanie 1 z 10
Urządzenie do odciągania pokarmu to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE