Nastolatka uciekła z rąk porywacza. Pomógł jej gest pomocy z... TikToka!

i

Autor: Pixabay.com/ screen: www.youtube.com/watch?v=AFLZEQFIm7k Nastolatka uciekła z rąk porywacza. Pomógł jej gest pomocy z... TikToka!

Nastolatka uciekła z rąk porywacza. Pomógł jej gest pomocy z... TikToka!

2021-11-10 11:22

Tylko wyłącznie dzięki zachowaniu zimnej krwi w niecodziennej sytuacji, 16-latce ze Stanów Zjednoczonych udało się uciec z rąk oprawcy. Dziewczyna została porwana i jechała wraz z nim autostradą. Pokazała międzynarodowy gest, który oznaczał wolanie o pomoc kierowcy przejeżdżającemu tuż obok. Mężczyzna zrozumiał, o co chodzi, bo kojarzył ten znak z filmiku z TikToka.

We wtorek 4 listopada rodzice 16-letniej dziewczyny z Asheville w Północnej Karolinie (USA) zgłosili policji, że ich córka zaginęła. Jak się później okazało, nastolatka została porwana. Dwa dni po zgłoszeniu zaginięcia dziewczynę odnaleziono w samochodzie 61-letniego mężczyzny na drodze szybkiego ruchu w pobliżu miasta Londyn w stanie Kentucky. Na szczęście cała historia zakończyła się szczęśliwie i to tylko dlatego, że bezbronna nastolatka znała popularny gest sygnalizujący wołanie o pomoc. 

Amerykanka pokazała znak kierowcy, który przejeżdżał tuż obok auta. Ten zrozumiał gest i zadzwonił bezzwłocznie na numer alarmowy, informując służby o swojej lokalizacji. Mężczyzna śledził pojazd porywacza przez 10 km, aby nie stracić go z oczu zanim nie nadjedzie policja. Ostatecznie funkcjonariuszom udało się zatrzymać samochód i uratować 16-latkę.

Jak podaje CNN, zatrzymanemu 61-letniemu Jamesowi Herbertowi Brickowi postawiono zarzut uprowadzenia dziewczyny, a także posiadania treści pornograficznych z udziałem nieletnich.

Znak POMÓŻ MI. Jak wygląda? 

Gest wymyśliła Kanadyjska Fundacja Kobiet. Większą popularność zyskał on dzięki platformie TikTok. To sygnał, którego można użyć, gdy jest się w niebezpieczeństwie. Gest wykonuje się, trzymając rękę w górze z dłonią skierowaną na zewnątrz. Następnie chowa się kciuk w dłoni i zamyka palce.

SPRAWDŹCIE NA FILMIKU PONIŻEJ, JAK WYGLĄDA ZNAK POMÓŻ MI: 

W Polsce gest ten także jest uznawany przez policję. "Międzynarodowy znak POMÓŻ MI to dyskretny sygnał, który możemy wysłać do kogoś, kogo znamy, lub całkowicie obcej nam osoby. Informuje on o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy" - czytamy na ich stronie. 

Super Raport 09.11 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica, Aleksandra Gajewska - PO) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!