Nagrody ZA POSTY na Facebooku! Jak działa nowa funkcja?

i

Autor: mat pras

Nagrody na Facebooku! Za co można je dostać? Jak działa nowa funkcja?

2022-03-10 11:30

Nagrody na Facebooku to nowa funkcja, pozwalająca członkom grup wyróżniać pojedynczych użytkowników, a konkretnie ich komentarze. Jak to działa w praktyce? Za co dokładnie można dostać taką nagrodę? Wyjaśniamy poniżej.

Odkrywcza, zabawna podnosząca na duchu - to  i wiele innych nagród pojawił się na Facebooku. Nowa opcja jest już dostępna dla polskich użytkowników i wywołała duże zaskoczenie. Od teraz polubienia zejdą na drugi plan a zaczną liczyć się tylko nagrody na Facebooku?

Nagrody na Facebooku mają sprawić, że członkowie będą chętniej się udzielać. Specjalne wyróżnienia otrzymują osoby, których komentarze będą wyjątkowe dobre i pomocne. O tym ostatecznie decydują administratorzy grup. Jak wskazują same nazwy nagrodzeni możemy być na wiele umiejętności: Za naszą użyteczną wiedzę, humor czy pozytywne wibracje. Jak dokładnie zdobyć nagrody na Facebooku? 

Nagrody ZA POSTY na Facebooku! Jak działa nowa funkcja?

Nagrody dla społeczności to kolejna, po reakcjach, forma zareagowania na komentarz. Jest dostępna tylko dla administratorów grup na Facebooku i daje możliwość wyróżnienia konkretnej osoby, czy raczej jej komentarza, specjalną naklejką.

Administrator grupy może przyznać maksymalnie trzy nagrody dla społeczności w tygodniu. Nagrody, które nie są wykorzystane - nie przechodzą na kolejny tydzień.

Jeśli w jakiejś grupie nie znajdziecie opcji „nagrody”, oznacza to, że:

  • funkcjonalność jeszcze tu nie dotarła, bo Facebook wdraża ją partiami i w jednych grupach już jest, w innych wciąż nie ma;
  • nagrody zostały wyłączone przez administratora grupy.
Sonda
Czy masz konto na Facebooku?
Zełenski ma JAJA ze stali! Polacy chcą TAKIEGO prezydenta! | Komentery