Załamanie pogody w drugi dzień majówki. IMGW wydało aż TRZY ostrzeżenia! [MAPA]

i

Autor: Unsplash Załamanie pogody w drugi dzień majówki. IMGW wydało ostrzeżenia przed deszczem, burzami i silnym wiatrem

Załamanie pogody w drugi dzień majówki. IMGW wydało aż TRZY rodzaje ostrzeżeń! [MAPA]

2021-05-01 17:00

Pogoda w drugi dzień majówki znacznie się pogorszy. Niedziela zapowiada się deszczowo i wietrznie. Miejscami mogą wystąpić też burze z ulewami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał aż trzy rodzaje ostrzeżeń. Te obowiązują w niemal całej Polsce. Szczegóły poniżej.

Tegoroczna majówka do najcieplejszych niestety nie należy. Niedziela (2 maja) w większości kraju upłynie pod znakiem deszczu, wiatru i burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał aż trzy różne ostrzeżenia - przed intensywnymi opadami deszczu, burzami oraz silnym wiatrem. Te obowiązują od porannych godzin w niedzielę (2 maja) aż do poniedziałku (3 maja). Pogoda będzie dawać się we znaki w niemal całej Polsce, oprócz województwa zachodniopomorskiego czy lubuskiego.

W części województwa pomorskiego opady deszczu mogą być o wiele intensywniejsze niż w pozostałych regionach. Tam synoptycy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia. - Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadu od 30 mm do 60 mm - czytamy w komunikacie IMGW.

CZYTAJ TEŻ: Setki żeglarzy na mazurskich jeziorach. "Ludzie załatwiają się, gdzie popadnie, bo sanitariaty są zamknięte"

Wiatr miejscami może osiągać prędkość w porywach nawet do 90 km/h. Aktualną mapę ostrzeżeń ze szczegółowymi informacjami znajdziesz >>TUTAJ<<

Kolejka przed mobilnym punktem szczepień na placu bankowym

Czy rozpoznasz zwierzęta po uszach?

Pytanie 1 z 13
Takie mięciutkie uszka ma...
Niedźwiedź