Rzucał koktajlami mołotowa w mury Kremla

i

Autor: https://www.tiktok.com/@den_di123 / pixabay.com Rzucał koktajlami mołotowa w mury Kremla

Mury Kremla obrzucił KOKTAJLAMI MOŁOTOWA - wideo podbija sieć!

2022-03-24 9:38

Nie wszyscy Rosjanie popierają inwazję na Ukrainę. Jeden z mieszkańców Moskwy wyraził swój sprzeciw w wyjątkowo dobitny sposób. Obrzucił on mury Kremla koktajlami mołotowa! Nagranie trafiło do sieci. Znajdziecie je także w naszym artykule.

Kreml to siedziba władz Federacji Rosyjskiej. To tam urzęduje Władimir Putin. W obrębie murów dawnego warownego grodu w Moskwie zapadały najważniejsze decyzje, także ta o rozpoczęciu zbrojnej inwazji na Ukrainę 24. lutego 2022 roku. Dla wielu osób na całym świecie Kreml stał się więc znienawidzonym symbolem zbrodniczej polityki Putina i podległych mu polityków. Ludzi przeciwnych wojnie nie brakuje też w samej Rosji. Wyjątkową odwagę, podsycaną zapewne wściekłością, wykazał jeden z mieszkańców Moskwy. Swoją antywojenną postawę wyraził poprzez... obrzucenie murów Kremla koktajlami mołotowa. Nagranie jego czynu podbija sieć!

Otwarcie pierwszej w Polsce przychodni dwujęzycznej z której mogą korzystać uchodźcy

Do 15 lat więzienia za antywojenne protesty

Trzeba przyznać, że ten mieszkaniec Moskwy wykazał się wielką odwagą. Tym bardziej, że w myśl nowych przepisów w jego kraju, za antywojenne protesty i udostępnianie prawdziwych informacji na temat mordu dokonywanego przez Rosjan w Ukrainie, można trafić na 15 lat do kolonii karnej.

Obrzucił mury koktajlami mołotowa i pozdrowił władze "gestem Kozakiewicza"

Wideo udostępnił 23. marca użytkownik TikToka o nicku den_di123. Szybko zdobyło blisko 45 tys. polubień. Udostępniono je też na innych platformach społecznościowych i w serwisie YouTube. Filmik nagrany został z samochodu przejeżdżającego w pobliżu wysokich murów siedziby rosyjskich władz. W jednym miejscu widać na nich plamę płonącej substancji - to tam trafiła butelka z koktajlem mołotowa. Ogień jest też u stóp muru. Nieopodal stoi niezidentyfikowany mężczyzna, który wykonuje w stronę murów charakterystyczny gest, który w Polsce kojarzymy z Władysławem Kozakiewiczem. Wideo zamieszczamy poniżej.

Putin prowadzi także wojnę online.

Jak rozpoznać fake newsy? Podsłuchaj podcastu i sprawdź, jak walczyć z dezinformacją!

Listen to "Drogowskazy" on Spreaker.