Mistrzostwa Europy w Monachium. Aleksandra Lisowska ze złotym medalem w maratonie!

i

Autor: PAP/Adam Warżawa Mistrzostwa Europy w Monachium. Aleksandra Lisowska ze złotym medalem w maratonie!

Mistrzostwa Europy w Monachium. Aleksandra Lisowska ze złotym medalem w maratonie!

2022-08-15 13:53

Aleksandra Lisowska osiągnęła wielki sukces na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Polka zdobyła złoty medal w maratonie. Na mecie osiągnęła czas 2:28:36. Polki sięgnęły po medal także w rywalizacji drużynowej.

Lisowska jest pierwszą Polką w historii, która zdobyła medal ME w maratonie. Przez większość dystansu biegła w czołowej grupie, a po 40. kilometrze oderwała się od rywalek i stopniowo powiększała przewagę. To pierwszy medal polskich lekkoatletów w rozpoczętych w poniedziałek ME w Monachium.

"Jeszcze to do mnie nie dociera, ale nie ukrywam, że byłam na to przygotowana. Z rezultatów wynikało, że powinnam zdobyć dziś medal. Liczyłam na złoto, bo jestem w życiowej formie. Chciałam to wykorzystać. Udało mi się osiągnąć rezultat, na który tak ciężko pracowałam" - wyznała Lisowska po biegu na antenie TVP Sport.

Druga była Chorwatka Matea Parlov Kostro (2:28.42), natomiast trzecie miejsce zajęła Holenderka Nienke Brinkman (2:28.52).

Brązowy medal w drużynie

Pozostałe reprezentantki Polski w poniedziałek uzyskały miejsca poza czołową dziesiątką. Konkretnie:

  • Angelika Mach była 19. (2:35:03),
  • Monika Jackiewicz 26. (2:37:15).

Dało to jednak bardzo dobry wynik w drużynie, bo biało-czerwone zdobyły w tej rywalizacji brązowy medal. Pierwsze były Niemki przed Hiszpankami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE