TE OSOBY dostaną dziś wiadomość SMS od rządu. Czego będzie dotyczyła?

i

Autor: Unsplash TE OSOBY dostaną dziś wiadomość SMS od rządu. Czego będzie dotyczyła?

TE OSOBY dostaną dziś wiadomość SMS od rządu. Czego będzie dotyczyła?

2022-01-11 10:36

Siedem milionów osób, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19, dostanie we wtorek (11 stycznia) wiadomość SMS z Ministerstwa Zdrowia. Co tym razem chce przekazać rząd? Jak będzie brzmiała treść SMS-a? O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Dziś od godziny 9.00 rozpoczęła się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale też z prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób – podał resort.

"Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov" – brzmi wiadomość.

Super Raport 10.01 (Goście: RObert Biedroń - Nowa Lewica oraz Dorota Brejza - adwokat) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że resort stara się "w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia". - W kontekście nadchodzącej fali omikronu dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa – stwierdził Niedzielski.

Resort przypomniał także, że w poniedziałek Centrum E-Zdrowia wysłało pierwsze nowe SMS-y z zaproszeniem na przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. Ministerstwo zwróciło w wiadomościach tekstowych ponad 240 tys. osobom uwagę na istotę szczepień w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu omikron koronawirusa SARS-CoV-2.

MZ podał, że nowe SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego i każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą.

QUIZ: Życie w PRL-u. Puste sklepy i kartki na zakupy. Pamiętacie?

Pytanie 1 z 10
W stanie wojennym Polacy poznali herbatę Earl Grey, przysyłaną z Zachodu w charytatywnych paczkach. Aby osiągnąć podobny efekt, dodawali potem do zwykłej herbaty Madras: