Księżyc

i

Autor: Pixabay Zdj. Ilustarcyjne/Andrew McCarthy wykonał niezwykłe zdjęcia stacji ISS na tle Księżyca. Koniecznie zobacz te zdjęcia!

Tak wygląda Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca! Niespotykany widok! Zdarza się niezwykle rzadko

2021-03-09 12:01

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przecinająca tarczę Księżyca! Te niesamowite zdjęcia zrobił astrofotograf Andrew McCarthy tuż przed wyjściem załogi stacji ISS na kosmiczny spacer. Fotografie robią ogromne wrażenie, a wykonanie ich wymagało wielu przygotowań i ogromnej cierpliwości. Udało się, a efekt jest niesamowity. Koniecznie zobaczcie te zdjęcia!

Spis treści

  1. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca. Zobacz niezwykłe zdjęcia!
  2. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca! Gdzie wykonano zdjęcia?
  3. Niezwykłe zdjęcia kosmosu. Gdzie oglądać?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca. Zobacz niezwykłe zdjęcia!

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna unosi się 400 km nad Ziemią. Jeśli warunki pogodowe na to pozwalają, czasami można ją zobaczyć na niebie. Udało się to także astrofotografowi z Kalifornii. Żeby jednak wykonać takie zdjęcia, musiał poświęcić na to dużo czasu, mieć odpowiedni sprzęt i odrobinę szczęścia. Dla tego efektu warto było jednak poświęcić cały wysiłek!

– ISS mrugnęła do mnie dziś rano! O 2:44 rano ustawiłem się w taki sposób, by ISS przeszła między mną a Księżycem, co umożliwiło mi wykonanie takiego zdjęcia. Nie spodziewałem się jednak, że tego dnia ISS będzie wyglądać inaczej niż zwykle. Okazało się, że połowa paneli słonecznych, w ramach przygotowań do EVA, jest ustawiona pod kątem, dlatego udało mi się uchwycić rzadkie ujęcie misji dziejącej się nad naszymi głowami. I na dodatek tuż nad moim ulubionym księżycowym kraterem. Co za świat! – napisał na Instagramie Andrew McCarthy.

EVA, o którym wspomina astrofotograf, to nic innego jak extravehicular activity, czyli kosmiczny spacer. Podczas niego załoga ISS miała ulepszać panele słoneczne, dlatego te zmieniły swoje położenie.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca! Gdzie wykonano zdjęcia?

Zdjęcia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Księżyca wykonano w Sacramento, na poboczu drogi. To właśnie tam ich autor Andrew McCarthy znalazł najlepsze warunki, by uchwycić ten niezwykły moment.

Niezwykłe zdjęcia kosmosu. Gdzie oglądać?

Andrew McCarthy, astrofotograf z Kalifornii publikuje swoje prace na Instagramie. Można je zobaczyć pod nickiem cosmic_background. To naprawdę niezwykłe zdjęcia!

Pełnia Truskawkowego Księżyca