Kultowy napój powraca na sklepowe półki! Pamiętacie go?

i

Autor: pixabay.com Kultowy napój powraca na sklepowe półki! Pamiętacie go?

Kultowy napój powraca na sklepowe półki! Pamiętacie go?

2022-03-24 9:36

Do sklepów powraca kultowy napój, który zajmował półki w latach 90. Już niebawem Ci, którzy go pamiętają, będą mogli ponownie się go napić i przywrócić wspomnienia. Charakterystyczna szklana butelka i smak może spodobać się również tym, którzy nie kojarzą tego słynnego produktu. Sprawdźcie poniżej, o jaki napój chodzi.

Słynny napój wraca na sklepowe półki. Przez jednych znany, przez pokolenie młodsze - niekoniecznie. Jednak niewątpliwie wielu z nas kojarzy chociażby z opowiadań tanie oranżady w szklanych butelkach. I to właśnie taki produkt już niebawem ponownie trafi o sklepów.

Chodzi o napój Ptyś produkowany przez Tarczyn. Swoją popularność zawdzięcza m.in. tym, których dzieciństwo przypadło na schyłek okresu PRL.

Charakterystyczny słodki smak, ciemna butelka i niebieska etykieta, a na niej szklanka ze słomką i owocami. Tak właśnie wygąda Ptyś. Gazowany napój w trakcie swojej świetności wybierali głównie najmłodsi klienci. Był tani i smaczny, a także ogólnodostępny niemalże w każdym spożywczym sklepie.

Ptyś będzie wyglądał nieco inaczej, niż w latach 90. Nowa butelka będzie przezroczysta, jednak etykieta wciąż niebieska. Pojemność to 330 ml, a na górze zamiast nakrętki pojawi się kapsel. Zaplanowano trzy smaki: pomarańcza, jabłko i pomarańcza, pomarańcza i grejpfrut, podaje "Gazeta Wyborcza".

Producentem Ptysia jest firma Maspex, która odpowiada także za kilka innych kultowych produktów. Za produkcję Ptysia odpowiadać będzie firma Taryczn.

O powrocie Ptysia poinformował na swoim Twitterze także Janusz Piechociński.

Ptyś produkowany przez markę Tarczyn wraca na sklepowe półki. Napój dostępny będzie w trzech smakach i jak kiedyś pojawi się w szklanych opakowaniach, jednak o mniejszej pojemności - napisał.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!