Roślinne nuggetsy?

i

Autor: Canva

Koniec ery kurczaka! Co zastąpi słynne amerykańskie nuggetsy?

2022-01-11 10:21

Wielkie sieci burgerowni już jakiś czas temu wprowadziły do swojego menu roślinne zamienniki mięsa. Do tej pory ostatnim popularnym bastionem mięsnych fast foodów, w którym nie było wegetariańskich zamienników była sieć restauracji proponująca panierowane kurczaki – ale i to się zmieni, bo oto pojawił się Beyond Fried Chicken.

Nuggetsy z kurczaka w wersji wege?

To już oficjalne. Od 10 stycznia w amerykańskich restauracjach sieci KFC pojawiła się nowa roślinna pozycja, która będzie alternatywą dla popularnych nuggetsów.

— Już czas — powiedział w wywiadzie dla CNN Business Kevin Hochman, szef KFC w USA. Szef Kentucky Fried Chicken dodał, że klienci tej sieci chcą „jeść mniej białka zwierzęcego, ale nie chcą rezygnować z wygodnego jedzenia”. Odpowiedzią na potrzeby konsumentów ma być wprowadzenie roślinnej wersji popularnych nuggetsów.

Beyond Fried Chicken według zapowiedzi w smaku ma być bardzo podobne do klasycznych nuggetsów z kurczaka. Czy nowa wegetariańska alternatywa przypadnie do gustu klientom przekonamy się już wkrótce. Na razie Beyond Fried Chicken będzie dostępny tylko w USA. Można go zamówić w zestawie lub w porcjach. Ceny różnią się w zależności od lokalizacji, ale zaczynają się od 6,99 USD za sześć sztuk.

Czy nowe wegetariańskie kurczaki będą na prawdę wege. Tu wiele osób może mieć zastrzeżenia, ponieważ przygotowane panierowane wege nuggetsy będą przygotowywane w tych samych obszarach, w których przygotowywane są dania z mięsa. Jak podaje CNN, konkurencja na rynku fast foodów prześciga się w nowych roślinnych alternatywach i tak jeszcze w tym roku w Stanach Zjednoczonych ma się pojawić roślinny burger McDonald's, zwany McPlant.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Spróbujesz wegetariańskiego menu w KFC?