Wakacyjne Miasto Kobiet

Kobiecy, bardzo energetyczny festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji zaprasza do Świnoujścia!

2024-06-25 15:22 Materiał sponsorowany

Siódma edycja festiwalu Wakacyjne Miasto Kobiet rozpocznie się 1 lipca i potrwa 4 dni. Festiwalowe miasteczko, usytuowane przy Muszli Koncertowej na Promenadzie, emanować będzie głównie kobiecą energią. Panów do wspólnej zabawy zapraszamy od godziny 19:00.

Miasto Kobiet

i

Autor: Materiały prasowe

Bogata oferta spotkań, inspirujących wykładów, twórczych warsztatów oraz ciekawych spektakli i spotkań autorskich - przygotowana przede wszystkim z myślą o kobietach - to  doskonała okazja, aby wakacyjny wypoczynek i relaks połączyć z poszerzaniem wiedzy, rozwojem osobistym oraz nutką kultury.

Dobrej energii festiwalowi dodaje atmosfera nadmorskiej miejscowości, jaką jest Świnoujście. To uzdrowiskowe miasto znajdujące się na 44 wyspach, jest wyjątkowe pod wieloma względami. Nadmorska sceneria, szum fal oraz piaszczyste plaże dają uczestniczkom doskonałą okazję, aby na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i zrobić coś wyłącznie dla siebie.

Miasto Kobiet

i

Autor: Materiały prasowe

WMK to tradycja, więc niektóre punkty programu pozostają bez zmian.

  • Kultowa już Roztańczona Promenada - warsztaty taneczne prowadzone przez Iwonę Pavlović);
  • Rozmowy na kanapach - cykl wywiadów z gwiazdami, które tego roku ponownie poprowadzi znana i lubiana Marzena Rogalska;
  • Pełnometrażowe spektakle z gwiazdami w rolach głównych, które od tego roku kryją się pod nową nazwą - Teatralna Podróż z TT-Line.

Pełny harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie www.wakacyjnemiastokobiet.pl.

Dużym atutem świnoujskiej imprezy jest udział znanych i lubianych w Polsce gwiazd.

W tym roku na festiwalu zobaczymy m.in.: Piotra Gąsowskiego, Julię Kamińską, Agnieszkę Warchulską, Przemysława Sadowskiego, Małgorzatę Czyżycką, Przemysława Żejmo, Jana Wieczorkowskiego, Jana Jankowskiego, Katarzynę Skrzynecką, Marcina Łopackiego, Dariusza Kamasa, Annę Guzik, Olgę Adamską, Łukasza Pietscha oraz Ewę i Henryka Sawkę.

Miasto Kobiet

i

Autor: Materiały prasowe

Spotkania autorskie z pisarzami, w trakcie których uczestniczki imprezy mogą poznać autorów bestsellerów i posłuchać o kulisach powstawania ich książek - to jedna z głównych atrakcji festiwalu. W tym roku na Wakacyjne Miasto Kobiet zaprosiliśmy Magdalenę Kuszewską - autorkę książki “Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych” oraz Piotra Gąsowskiego - autora książki “Co mi w życiu nie wyszło?”.

Kultowe „Metamorfozy”, czyli najbardziej oblegana przez panie atrakcja festiwalu, to propozycja dla uczestniczek, które chcą pod okiem stylistów i wizażystów zostać przygotowane do udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej. Projekt „Letnie przemiany” i „Jak z okładki” to atrakcja limitowana, na którą obowiązują wcześniejsze zapisy. Informacje jak wziąć udział w metamorfozie dostępne są na naszej stronie w zakładce REGULAMIN.

Miasto Kobiet

i

Autor: Materiały prasowe

Wśród festiwalowych atrakcji nie zabraknie Kultury Od Kuchni, czyli kulinarnych warsztatów z gwiazadmi. W specjalnie przygotowanej strefie live cooking gotować będą:

Jola Kleser - uczestniczka drugiej edycji programu “MasterChef” oraz dusza programu kulinarnego "Przepis Dnia" Łukasz Wojtkiewicz -  szef kuchni w Hotelu & SPA Trzy Wyspy oraz gościnnie aktorka Anna Guzik.

Na koniec dnia przeniesiemy się w świat filmowych historii z kobietą w roli głównej. Kino Plenerowe – Radość Oglądania - to propozycja będąca alternatywą dla tych, którym nie udało się zdobyć darmowego biletu na spektakl. W godzinach wieczornych Muszla Koncertowa przeistoczy się w kino pod chmurką, w ramach którego wyświetlone zostaną filmy: „To skomplikowane”, „Dziewczyna z portretu”, „Mamma Mia 2” oraz „Szefowa”. Te niezwykłe spotkania z kinem, z pewnością rozbudzą wyobraźnię widzów.

Miasto Kobiet

i

Autor: Materiały prasowe

Oferta festiwalowa adresowana jest przede wszystkim do przedstawicielek płci pięknej, ale nie zapominamy o panach! Mężczyzn zapraszamy na atrakcje dostępne w festiwalowym miasteczku po godzinie 19:00, czyli spektakle i pokazy filmowe.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, podobnie jak wszystkie aktywności odbywające się w wydzielonej strefie. Chętne osoby mają możliwość zakupu Festiwalowego Pakietu VIP, który gwarantuje pierwszeństwo wstępu, najlepsze miejsca podczas wszystkich wydarzeń oraz specjalny Gift-pack.

Do zobaczenia w Świnoujściu!