piłka nożna

i

Autor: Pixabay.com

Klub kupił piłkarza za TONĘ ZIEMNIAKÓW! Niecodzienny transfer w polskiej drużynie

2021-10-25 9:31

Lubiatowianka Lubiatów grająca w legnickiej klasie A sprowadziła Dawida Rybę z drużyny klasy B Czarni Golanka Dolna. Cena transferu była nietypowa. Dokonano transferu za pomocą... ziemniaków.

Lubiatowianka Lubiatów to zespół występujący na co dzień w rozgrywkach legnickiej A klasy. W ostatnim czasie o zespole zrobiło się głośno nie po wygranym meczu, a po transferze, jaki miał miejsce. Z początku cała sprawa brzmi jak dobry żart, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Czołowy piłkarz Czarnych Golanka Dolna przeniósł się do Lubiatowianki Lubiatów. Prezesem macierzystego klubu Dawida Ryby jest jego ojciec, który pracuje też w domu dziecka "Słoneczko" w Golance Dolnej. Tata piłkarza wpadł na pomysł, by opłata za transfer jego syna wspomogła placówkę wychowawczą, w której sam pracuje.

"Pomysł wyszedł do taty Dawida Ryby. Dla śmiechu było powiedziane, że "może byście coś przekazali na dom dziecka, może tonę ziemniaków"

- powiedział Polsat News Rafał Kalwacki, prezes Lubiatowianki Lubiatów. 

"Nasz klub przekazał w formie darowizny tonę ziemniaków na rzecz Domu Dziecka "Słoneczko" w Golance Dolnej. Taka była forma rozliczenia się za transfer Dawida Ryby z klubu Czarni Golanka Dolna i ustalenia z prezesem w/w stowarzyszenia, który prywatnie jest ojcem Dawida i pracownikiem tego właśnie domu dziecka" - napisała Lubiatowianka Lubiatów na Facebooku.

Spróbowaliśmy słynnego precla Roberta Lewandowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE