Jeden z przywódców Państwa Islamskiego zabity. Nalot USA

i

Autor: PAP/EPA/SHAHZAIB AKBER Jeden z przywódców Państwa Islamskiego zabity. Nalot USA

Jeden z przywódców Państwa Islamskiego zabity. Nalot USA

2022-10-06 20:44

W nalocie śmigłowców USA na wioskę Muluk Saraj, na północnym wschodzie Syrii, na terenach kontrolowanych przez siły prezydenta Baszara el-Asada, zabity został jeden z przywódców Państwa Islamskiego (IS) - podaje w czwartek, 6 października Reuters, powołując się na źródła.

Według dwóch rozmówców agencji celem operacji był "lider IS przebywający na terenie kontrolowanym przez syryjski rząd". Zabity mężczyzna był odpowiedzialny za ścięciu dwóch członków wspieranych przez USA Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), które walczą z Państwem Islamskim.

Reuters zwraca uwagę, że operacja, która została przeprowadzona w nocy ze środy na czwartek (z 5 na 6 października), była pierwszym nalotem sił USA na terytorium kontrolowane przez wojska Asada.

Jak powiedział jeden z rozmówców Reutera amerykańskie siły mają zamiar "poszerzyć operację wymierzoną w członków tej organizacji (IS) w różnych częściach Syrii".

Państwo Islamskie zostało rozbite w marcu 2019 roku, jednak na terenie Syrii i Iraku nadal aktywne są uśpione komórki tej organizacji.

Budzenie, w którym wszystko poszło nie tak jak powinno! Pierwsza Zmiana Budzi Ludzi w VOX FM

QUIZ ile lat ma twoja dusza?

Pytanie 1 z 10
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE