Jakie kwiaty na Walentynki 2023? Tych nie dawaj pod żadnym pozorem!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jakie kwiaty na Walentynki 2023? Tych nie dawaj pod żadnym pozorem!

2023-02-13 8:33

Walentynki, to święto wszystkich zakochanych! Najbliższe obchodzimy w środę 14 lutego 2023. Co warto podarować ukochanej osobie? Zazwyczaj wybieramy drobne upominki i śmieszne gadżety. Popularne są również kwiaty. Nie każdy jednak wie, że jeśli chcemy kupić je ukochanej, to powinniśmy wcześniej upewnić się, że są odpowiednie na tę okazję!

Popularne róże to zawsze bezpieczny wybór. Możemy nimi łatwo uszczęśliwić ukochaną osobę. Te czerwone mają symbolizować płomienną miłość. Różowa róża jest natomiast symbolem wdzięczności, szlachetności, podziwu i uznania. Świetnie sprawdzi się zatem jako prezent dla długoletniej partnerki. Liczy się również liczba róż w bukiecie. Jedna oznacza dowód sympatii na pierwszej randce. Dwie róże to symbol przyjaźni, a trzy jasny sygnał -  – Kocham Cię! Bukiet białych róż, to już oznaka zachwytu obdarowywaną osobą, a jeśli jest ich kilka - to przeprosiny. Białe róże wyrażają szacunek, czystość, symbolizują honor i pokój, dlatego często wybierane są również jako kwiaty idealne na ślub. A jakich kwiatów nigdy nie należy dawać na Walentynki? To trzeba wiedzieć!

Czy w Polsce paliwo na Orlenie jest najtańsze? Wyniki naszego śledztwa zaskakują!

Jakie kwiaty na Walentynki 2023? Tych nie dawaj pod żadnym pozorem!

Jakich kwiatów nie dawać na Walentynki? Różowy cyklamen to symbol ostatecznego rozstania z drugą osobą, więc może być bardzo źle przyjęty! Kwiaty są w lutym łatwo dostępne, więc może dojść do nieszczęśliwej pomyłki. Nie należy dawać również żółtych kwiatów. Dlaczego? Okazuje się, że symbolizują one zazdrość i mogą przyciągnąć negatywne uczucia!

QUIZ. W tych powiedzeniach brakuje nazwy zwierzęcia. Wystarczy uzupełnić puste miejsce

Pytanie 1 z 15
Gdyby ... nie skakała, toby nóżki nie złamała!