Instagram w Rosji został ZABLOKOWANY. Powodem "troska o zdrowie psychiczne obywateli"

2022-03-14 6:27
Instagram w Rosji ZABLOKOWANY. Powodem troska o zdrowie psychiczne obywateli
Autor: Unsplash - Claudio Schwarz Instagram w Rosji ZABLOKOWANY. Powodem "troska o zdrowie psychiczne obywateli"

Po Facebooku i Twitterze również Instagram jest obecnie zablokowany w Rosji. Zostało to potwierdzone w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Organizację NetBlocks i użytkowników Instagrama w Rosji - podaje niemiecka agencja prasowa DPA.

Rosyjski urząd kontroli mediów Roskomnadzor ogłosił zamiar wprowadzenia blokady w piątek.

Roskomnadzor poinformował użytkowników, że Rosja ma swoje własne konkurencyjne platformy internetowe, w tym sieci społecznościowe VKontakte i Odnoklassniki.

- Mamy nadzieję, że wasze przejście do tych portali internetowych będzie szybkie i że w przyszłości odkryjecie nowe możliwości do komunikacji i biznesu - poinformował regulator. Jako powód wprowadzenia blokady podał nawoływanie do przemocy wobec rosyjskich obywateli i żołnierzy.

Czy warto pomagać? (Ukraina)

Dodano, że powodem blokady jest troska o "zdrowie psychiczne" obywateli poprzez ochronę ich „przed nękaniem i zastraszaniem za sprawą obelg w sieci”.

Jak zaznacza DPA powodem tego posunięcia jest decyzja amerykańskiego koncernu Meta, który jest właścicielem WhatsApp, a także Instagrama i Facebooka, zezwalająca na wzywanie do przemocy wobec wojsk rosyjskich na Ukrainie.

Według DPA trwają też starania o uznanie koncernu Meta za "organizację ekstremistyczną".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze