Influencerzy z Rosji z ogromnymi stratami - sprawdźcie, jak zmalały ich przychody

2022-04-19 11:53
Influencerzy z Rosji tracą pieniądze
Autor: Fot. screen YouTube news.com.au https://www.youtube.com/channel/UCtWWry0cgjWi9C0Ye9sh6og / pixabay.com Influencerzy z Rosji tracą pieniądze

Instagram, Facebook, YouTube, Twitch i TikTok - na tych platformach influencerzy z Rosji publikować już nie mogą. To doprowadza ich fundusze do totalnej ruiny. Sprawdźcie, ile stracili od początku inwazji na Ukrainę.

Sankcje nakładane na Rosję za inwazję na ukrainę doprowadzają tamtejszą gospodarkę do ruiny, jednak pieniądze tracą także Ci, którzy zarabiali dzięki internetowi. Instagram i Facebook (platformy uznane za "ekstremistyczne" przez tamtejsze władze) zostały całkowicie zablokowane, YouTube i Twitch wyłączyło Rosjanom możliwość zarabiania, a Tik Tok znacznie ograniczył działalność w kraju agresorów. To wszystko uderza po kieszeniach rosyjskich influencerów, którzy dotychczas zarabiali duże pieniądze na publikowaniu treści w mediach społecznościowych. Wyliczenia podawane przez agencje badań rynkowych pokazują, że w ciągu miesiąca zanotowali oni gigantyczne straty dochodów! 

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki

Rosyjscy influencerzy mają powody do płaczu - straty przychodów sięgają 80%

Po zablokowaniu i ograniczeniu działań największych platform społecznościowych w Rosji, w sieci pojawiło się wiele nagrań z rosyjskimi influencerkami płaczącymi nad odcięciem od social mediów. Teraz najprawdopodobniej wylewają jeszcze więcej łez, gdyż ich internetowy biznes po prostu zamiera.

Serwis wirtualnemedia.pl informuje, że agencja 2L oszacowała starty przychodów rosyjskich influencerów na 80%! Z kolei agencja B&C donosi 30-60%. Tych spadków nie uda się szybko odrobić. Choć influencerzy przenoszą treści na inne serwisy, nie podążają za nimi ich fani i odbiorcy. Serwis Sostav twierdzi, że zaledwie 10% dotychczasowych subskrybentów podążyło za influencerami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze