Ile wypada dać w kopercie na osiemnastkę? Jaka suma będzie odpowiednia w 2022 roku? Podpowiadamy!

i

Autor: pixabay.com Ile wypada dać w kopercie na osiemnastkę? Jaka suma będzie odpowiednia w 2022 roku? Podpowiadamy!

Ile wypada dać w kopercie na osiemnastkę? Jaka suma będzie odpowiednia w 2022 roku? Podpowiadamy!

2022-04-08 14:22

Na tę imprezę czeka każdy nastolatek. Chociaż bardzo często świętowanie skończenia 18. roku życia odbywa się wśród najbliższych znajomych, to równie ważny jest obiad z rodziną. To wtedy wręcza się najbardziej wartościowe prezenty. Ile zatem wypada wtedy dać w kopercie?

Wbrew pozorom problem wyboru prezentu dla 18-latka jest dosyć trudny. Z jednej strony na rynku pełno jest różnych nowinek technologicznych i na pewno nastolatkowi wiele naszych podarunków przypadłoby do gustu. Druga strona medalu jest niestety taka, że coś co kupilibyśmy w prezencie, taki 18-latek może mieć już w posiadaniu.

Dlatego zdecydowanie najbezpieczniejszym prezentem, popularnym i sprawdzonym od dekad, jest po prostu koperta z pieniędzmi. Tylko również w tym przypadku powstaje spory problem: ile wtedy wypada dać w kopercie na 18. urodziny? Jaka suma będzie odpowiednia w 2022 roku?

Osiemnastka chrześniaka lub chrześnicy. Ile wypadać dać w kopercie?

W tej sytuacji największy kłopot z decyzją mają zdecydowanie rodzice chrzestni, bo to oni z uwagi na uroczystość zawsze czują się w obowiązku dać jak najdroższy prezent. Podobnie wygląda sprawa z ilością gotówki, jaką należałoby włożyć do koperty. Najważniejszym jednak czynnikiem przy wyborze jest to, aby kierować się zasobnością własnego portfela. Czyli warto dać tyle pieniędzy, aby samemu móc później żyć na wcześniejszym poziomie.

Choć kwota, jaką wręczają rodzice chrzestni jest bardzo indywidualną sprawą, to zazwyczaj w kopercie znajduje się od 200 do 500 zł.

Osiemnaste urodziny wnuczka lub wnuczki. Jaki dać prezent?

Dziadkowie podobnie jak chrzestni również czują się w obowiązku wręczyć wnukom imponujący prezent z okazji 18. urodzin. Jak w ich przypadku kształtują się ofiarowywane kwoty? Ile zazwyczaj dają w kopercie? Tutaj również jest to sprawa niezwykle indywidualna i zależna od zasobności portfela, ale średnio dziadkowie wręczają prezencie od 200 do 500 zł.

Źródło: Onet

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 08.04.2022

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE