Ile jeszcze potrwa zima? To już pewne. Wiosna szybko nie wróci

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ile jeszcze potrwa zima? To już pewne. Wiosna szybko nie wróci

2023-02-05 9:30

Dzień Świstaka obchodzimy co roku 2 lutego. Wybrany zwierzak ma za zadanie wyjść ze swojej norki, wyjrzeć i sprawdzić, czy uda mu się zauważyć swój cień. Świstak Phil z Gobbler's Knob w Pennsylwanii odpowiedział na nurtujące wszystkich pytanie - ile jeszcze potrwa zima?

Spis treści

  1. Świstak Phil zobaczył swój cień
  2. Kiedy jest pierwszy dzień wiosny?

Do kiedy potrwa zima? Kiedy będzie ciepło? Czy wiosna przyjdzie w lutym? Wszystkie te pytania z pewnością zadawaliście już sobie w chłodne poranki, gdy musieliście czekać na autobus do pracy lub szkoły. Wszelkie wątpliwości w tej kwestii rozwiał Świstak Phil z Gobbler's Knob w Pennsylwanii. W Ameryce Północnej już od ponad 100 lat znana jest tradycja wróżenia z cienia obudzonego świstaka. Dzień Świstaka obchodzimy każdego roku 2 lutego. W tym toku Phil po wyjściu z norki zobaczył swój cień. Co to oznacza?

Świstak Phil zobaczył swój cień

Skoro świstak Phil zobaczył swój cień, to nie mamy dobrych wiadomości! Według przesądu zima potrwa jeszcze przez sześć tygodni. Sprawdzalność prognoz świstaka Phila waha się od 40 do 50%.

Kiedy jest pierwszy dzień wiosny?

Pierwszy dzień wiosny astronomicznej najczyściej wypada w okolicach 20 lub 21 marca. W 2023 roku jest to 20 marca. Astronomiczna wiosna rozpoczyna się w momencie zrównania długości dnia z nocą.

Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo

QUIZ. Te dobranocki oglądały wszystkie dzieci. Co pamiętasz z kultowych wieczorynek?

Pytanie 1 z 12
Na początek łatwizna. Jak miała na imię koleżanka Bolka i Lolka?
QUIZ. Te dobranocki oglądała cała Polska. Co pamiętasz z kultowych wieczorynek?