Hubert Hurkacz

Autor: AP Photo Hurkacz - Riedi O której godzinie gra Hurkacz ATP Marsylia KIEDY gra Hurkacz pierwszy mecz w Marsylii

Hubert Hurkacz w 1/8 finału turnieju w Rotterdamie!

2023-02-14 14:38

Rozstawiony z numerem piątym Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału halowego turnieju ATP na kortach twardych w Rotterdamie. Polski tenisista na otwarcie pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 7:5, 6:7 (7-9), 7:6 (7-4).

Hurkacz, który trzy dni temu świętował 26. urodziny, z blisko 35-letnim Bautistą-Agutem zmierzył się po raz czwarty i odniósł pierwsze zwycięstwo. W światowym rankingu Polak jest 10., a Hiszpan 24.

W pierwszym secie obaj tenisiści dobrze serwowali i wygrywali gemy przy swoim podaniu. O wygranej Hurkacza zdecydowało jedyne przełamanie, w ostatnim, 12. gemie.

Więcej emocji było w drugiej partii. Bautista-Agut przełamał Polaka w trzecim gemie, ale ten błyskawicznie odrobił stratę. Później ponownie zawodnicy serwowali bez zarzutu i potrzebny był tie-break. Hurkacz szybko objął prowadzenie 4-0, jednak Hiszpan nie poddał się. Obronił trzy piłki meczowe i przejął inicjatywę. Wykorzystał drugiego setbola i wygrywając 9-7 wyrównał stan meczu.

Trzeci set początkowo również toczył się gem za gem. Hurkacz uzyskał przełamanie w siódmym, a kiedy w 10. serwował na zwycięstwo, wydawało się, że za kilka minut wygra mecz. Polak ponownie jednak zmarnował szansę. Bautista-Agut odrobił stratę i znów potrzebny był tie-break.

Tym razem Hurkacz po kilku minutach prowadził w nim 5-2. Hiszpan jeszcze raz wykazał się wolą walki i obronił kolejne dwie piłki meczowe, ale, licząc z tymi z drugiego seta, przy szóstej ostatecznie skapitulował. Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

Kolejnym rywalem Polaka będzie Grigor Dimitrow. 28. w światowym rankingu Bułgar dzień wcześniej wygrał z rosyjskim kwalifikantem Asłanem Karacewem 6:1, 6:3.

To będzie ich trzecie spotkanie. Dimitrow górą był w 2021 roku w Indian Wells i w 2022 w Monte Carlo.

Hurkacz nigdy w Rotterdamie nie przebrnął drugiej rundy. W ubiegłym roku na tym etapie Polaka wyeliminował Włoch Lorenzo Musetti. Tytułu broni Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!