Hubert Hurkacz

Autor: CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/East News

French Open. Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału!

2022-05-28 19:53

Rozstawiony z numerem 12 Hubert Hurkacz wygrał z belgijskim tenisistą Davidem Goffinem 7:5, 6:2, 6:1 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Kolejnym rywalem Polaka będzie albo Norweg Casper Ruud (nr 8.), albo Włoch Lorenzo Sonego (nr 32.).

Hurkacz rywalizację na kortach imienia Rolanda Garrosa zaczął od wygranych z Włochami - Giulio Zeppierim 7:5, 6:2, 7:5 i Marco Cecchinato 6:1, 6:4, 6:2.

Z Goffinem rywalizował po raz drugi w karierze. Zrewanżował mu się za porażkę z 10 maja w pierwszej rundzie w Rzymie.

W stolicy Włoch Belg wygrał po blisko dwóch i pół godzinie 7:6 (10-8), 7:6 (7-2) i teraz obaj spodziewali się równie zaciętego boju. Spotkanie okazało się jednak bardzo jednostronne.

Na zwycięstwo w Paryżu Hurkacz potrzebował godzinę i 49 minut. Polak grał bardzo solidnie. Świetnie funkcjonował jego serwis, a także popełniał mało błędów (23 wobec 31 rywala).

Hurkacz posłał dziewięć asów, a nawet jeśli Belgowi udało się odebrać, to był bezlitośnie ganiany po korcie. 25-letniemu wrocławianinowi wychodziło wszystko. Niesamowitym lobem popisał się już w drugim gemie.

O zwycięstwie w pierwszym secie zadecydowało przełamanie w 12. gemie. W kolejnych partiach Polak przewagę osiągał znacznie szybciej.

"Jestem bardzo zadowolony. Zagrałem dobry, solidny mecz. Cieszę się, że wystąpię w drugim tygodniu turnieju i nadal będę miał okazję grać przed taką fantastyczną publicznością" - powiedział na korcie.

Tak daleko we French Open Hurkacz nigdy wcześniej nie dotarł. Przed tegoroczną edycją jego najlepszym wynikiem była druga runda.