Fala upałów wciąż groźna. Może zabraknąć prądu!

2022-06-29 10:02
Fala upałów wciąż groźna. Może zabraknąć prądu!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

W piątym dniu fali upałów w Japonii w Tokio zapowiedziano temperatury sięgające 40 stopni Celsjusza, to najwyższa zanotowana w czerwcu wartość od czasów rozpoczęcia pomiarów w 1875 roku - poinformowała w środę agencja Reutera.

Japonia przygotowała się w środę na najgorętszy dzień rekordowej czerwcowej fali upałów. Wzrosły obawy, że zabraknie energii elektrycznej dla utrzymania działania klimatyzatorów. Niektórzy producenci ogłosili plany ograniczenia produkcji w celu zaoszczędzenia energii elektrycznej.

"Szacujemy, że sytuacja w zakresie popytu i podaży energii elektrycznej będzie najtrudniejsza w ciągu ostatnich trzech dni tego tygodnia" - powiedział dziennikarzom urzędnik ministerstwa przemysłu. "Zapotrzebowanie na energię elektryczną w Tokio i okolicach wczesnym popołudniem w środę może dorównać szczytowemu poziomowi z ostatnich kilku lat" - dodał.

Japońska Agencja Meteorologiczna przewiduje, że temperatura w Tokio będzie się utrzymywać powyżej 30 stopni Celsjusza aż do 5 lipca. Premier Fumio Kishida zapowiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić wystarczające dostawy energii. Wezwał do zwiększenia wykorzystania energii jądrowej, o ile zapewnione zostanie bezpieczeństwo.

Utknął na przejeździe. Zaraz potem nadjechał pociąg

Jak naprawdę nazywa się Cleo, Sanah, Kayah i inni?

Pytanie 1 z 12
Cleo tak naprawdę nazywa się...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze