Adam Niedzielski

i

Autor: K. MAJ/KPRM Adam Niedzielski

Europejski Certyfikat Covidowy: Polacy pobierają go na potęgę!

2021-07-02 20:45

Ogromne zainteresowanie unijnym certyfikatem covidowym. W ciągu kilku dni pobrano ponad milion takich dokumentów, a te liczby cały czas rosną - mówi Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. - Dzięki certyfikatowi Polakom jest po prostu łatwiej wyjeżdżać - dodaje szef resortu zdrowia. Więcej w naszym artykule.

Posiadanie certyfikatu upoważnia nas do swobodnego przekraczania granic bez dodatkowych testów czy kwarantanny. W programie biorą udział wszystkie kraje Unii Europejskiej, a także Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Liechtenstein. Większość najpopularniejszych miejsc na wakacje 2021 dla Polaków to strefy w UE, które od 1 lipca weszły w system Unijnego Certyfikatu Covid. Różnicą pomiędzy tymi krajami jest wiek, który zwalnia dziecko z posiadania takiego dokumentu. W większości krajów zwolnione z obowiązku posiadania certyfikatu są dzieci do lat 12.

Miley Cyrus to królowa coverów

Unijny Certyfikat COVID - gdzie pobrać?

Unijny Certyfikat COVID Polacy, którzy zaszczepili się dwiema dawkami szczepionki, znajdą w swojej aplikacji mObywatel. Dotyczy to również ozdrowieńców - certyfikat w ich przypadku ważny będzie od 11 dnia od uzyskania pozytywnego testu PCR do 180 dni po upływie tej daty. Aby pobrać UCC, należy zaktualizować aplikację mObywatel do najnowszej wersji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE