EURO 2021: Arkadiusz Milik gotowy na mecz z Islandią. Razem z Lewandowskim stworzą najlepszy duet napastników w Europie

i

Autor: archiwum serwisu

EURO 2021: Arkadiusz Milik gotowy na mecz z Islandią. "Razem z Lewandowskim stworzą najlepszy duet napastników w Europie"

2021-06-07 17:09

Arkadiusz Milik jest fizycznie gotowy na EURO 2021. Taką informację przekazał na konferencji prasowej Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej. Milik w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją kolana. Jednak uraz został wyleczony i napastnik ma zagrać we wtorkowym meczu towarzyskim z Islandią.

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa przed wtorkowym meczem towarzyskim z Islandią w Poznaniu powiedział, że wszyscy piłkarze są fizycznie gotowi. Również Arkadiusz Milik, choć decyzję w sprawie jego występu trzeba jeszcze skonsultować ze sztabem medycznym.

- Dzisiaj Arek będzie miał pełnowymiarowy trening. Ale musimy jeszcze skonsultować z lekarzami, czy możemy puścić go na boisko. Czy to będzie pięć, 10 czy 30 minut. Na tyle się godzimy, na ile będzie można - podkreślił Sousa podczas konferencji prasowej w Opalenicy.

- Dla mnie Arek jest jednym z najlepszych napastników na kontynencie. Oni mogą być najlepszym duetem strzeleckim w Europie (razem z Robertem Lewandowskim - Przyp. aut)" - dodał selekcjoner biało-czerwonych.

Początek wtorkowego meczu z Islandią o godz. 18. Dzień później polscy piłkarze przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy zainaugurują 14 czerwca meczem ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.(PAP)

Raport z Opalenicy. Piątek wciąż o kulach, Fabiański gotowy do gaszenia pożaru