El. MŚ 2022. Ukraina nie zagra na Mundialu! Walia cieszy się z awansu

i

Autor: PAP/EPA/Peter Powell

El. MŚ 2022. Ukraina nie zagra na Mundialu! Walia cieszy się z awansu

2022-06-05 20:26

Walia - jako ostatnia z Europy - awansowała do piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Łącznie znanych jest już 30 z 32 uczestników tegorocznego turnieju. W tym gronie jest reprezentacja Polski. Ukraina żegna się z marzeniami o Mundialu po samobójczym trafieniu Jarmołenki.

Piłkarze reprezentacji Walii awansowali do tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. W finale barażowym pokonali w Cardiff Ukrainę 1:0 (1:0). Gospodarze zdobyli bramkę po samobójczym trafieniu Andrija Jarmołenki w 34. minucie meczu. W półfinałach tej ścieżki barażowej Walia już 24 marca pokonała u siebie Austrię 2:1, natomiast Ukraina dopiero 1 czerwca wygrała na wyjeździe ze Szkocją 3:1. W marcowym terminie reprezentacja Ukrainy nie mogła rywalizować z powodu rosyjskiej agresji zbrojnej na ten kraj.

Robert Lewandowski po meczu z Walią

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Znamy 30 z 32 reprezentacji

Trzydziestym uczestnikiem mundialu 2022 i jednocześnie ostatnim z Europy została Walia. Ostatnich uczestników wyłonią w czerwcu baraże interkontynentalne z udziałem przedstawicieli Ameryki Południowej, Azji, Oceanii oraz strefy CONCACAF. Wówczas Kostaryka zagra z Nową Zelandią, a Peru ze zwycięzcą meczu Zjednoczone Emiraty Arabskie - Australia.

Turniej w Katarze odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Losowanie grup przeprowadzono już 1 kwietnia. Polska trafiła do C, razem z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.