Rafael Nadal wygrywa Roland Garros! Hiszpan zakończy karierę?

i

Autor: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Rafael Nadal wygrywa Roland Garros! Hiszpan zakończy karierę?

2022-06-05 17:45

Rafael Nadal po raz 14 wygrywa Roland Garros! Hiszpan może dopisać sobie kolejny tytuł po wspaniałym meczu z 23-letnim Norwegiem Casprem Ruudem. Według medialnych doniesień to może być ostatni turniej dla 36-letniego, utytułowanego tenisisty.

Rafael Nadal mierzył się dziś w finale Roland Garros z Norwegiem Casprem Ruudem. Mimo, chwilami zaciętej walki to Hiszpan może dopisać sobie kolejny, już czternasty tytuł. Trwający prawie dwie i pół godziny mecz zakończył się wynikiem 3:0 (6:3, 6:3, 6:0). Według zagranicznych mediów zwycięstwo Nadala przyćmić może on sam. Jak informuje „RMC Sport” 36-letni tenisista po finale Roland Garros chce zorganizować dodatkową konferencję, na której ogłosi, że kończy karierę.

Robert Lewandowski po meczu z Walią

Rafael Nadal zakończy karierę?

Rafael Nadal od dłuższego czasu narzeka na kontuzje. Podczas jednej z konferencji Hiszpan powiedział, że wolałby przegrać finał Roland Garros i mieć nową stopę. - Byłbym szczęśliwy, gdybym mógł prowadzić życie ze zdrową nogą. Wygrana to coś pięknego, ale życie jest znacznie ważniejsze niż jakikolwiek tytuł – stwierdził. Słowa Nadala wywołały poruszenie w świecie tenisa. Spekulacje o przejściu na sportową emeryturę podsyciły także media.

- Możliwość przejścia na emeryturę jest bardziej prawdopodobna niż kiedykolwiek - czytamy w "RMC Sport".