Efekt kangura na drogach. Ten fotoradar wykryje, że przed nim HAMUJESZ!

2022-03-23 10:31
Efekt kangura na drogach. Ten fotoradar wykryje, że przed nim HAMUJESZ!
Autor: pixabay.com Efekt kangura na drogach. Ten fotoradar wykryje, że przed nim HAMUJESZ!

Kierowcy często ulegają tak zwanemu "efektowi kangura". Gdy tylko zobaczą fotoradar, natychmiast hamują, by chwilę potem znowu przyspieszyć. Wkrótce może się to jednak zmienić. Wszystko za sprawą nowego systemu, który właśnie testują Hiszpanie. Jeżeli nowe urządzenia się sprawdzą, niewykluczone, że będą stosowane również w innych krajach – także w Polsce.

Fotoradary to jeden z popularniejszych sposobów karania kierowców za przekraczanie dozwolonej prędkości. Niestety ich działanie wciąż pozostawia wiele do życzenia. Poprawiają bezpieczeństwo tylko w jednym miejscu, a kierowcy często ulegają tak zwanemu „efektowi kangura”. Widząc fotoradar gwałtownie hamują, a gdy tylko miną urządzenie, natychmiast zwiększają prędkość. Z takim zachowaniem walczyć postanowili Hiszpanie. Pierwsze testy unowocześnionych fotoradarów już ruszyły.

System mający poprawić bezpieczeństwo na drogach składa się z dwóch urządzeń, które rozmieszczone są w niedalekiej odległości od siebie. Jak objaśnia motovoyager.net, pierwszy z nich będzie kontrolował czy kierowca celowo nie zwolnił tuż przed samym fotoradarem, a drugi będzie rejestrował prędkości zaraz po jego minięciu. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że system ten działać będzie jedynie na kilkuset metrach.

Dramatyczny pościg za pijanym kierowcą

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rozpoznasz te tablice rejestracyjne? O maksymalną liczbę punktów łatwo nie będzie! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Samochód z tablicą rejestracyjną BL pochodzi z:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze