DZIEWCZYNKA PRZETRWAŁA ZAMIEĆ W PSIEJ BUDZIE - zwierzę udzieliło jej schronienia

2022-01-20 14:30
Pies
Autor: pixabay.com Pies

Historia tej dziewczynki obiegła świat! Mieszkająca na Sachalinie 10-latka nie miałaby szans na przeżycie wielkiej zamieci, gdyby nie pomoc psa! Więcej o tym niezwykłym wydarzeniu przeczytacie w naszym artykule.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka - prawdziwość tego stwierdzenia została potwierdzona kolejny raz! Chodzi o historię 10-latki, która potężną, trwającą kilka dni zamieć śnieżną przetrwała tylko dzięki temu, że schronie znalazła w psiej budzie. Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie "gościna" czworonoga, finał byłby tragiczny. Jak informują media, była to bowiem największa w ostatnim czasie zamieć na Sachalinie. Zimą warunki atmosferyczne na tej rosyjskiej wyspie mogą się zmienić bardzo gwałtownie, a ludzie zaskoczeni nagłą wichurą znajdują się w pułapce natury. Tak właśnie stało się w przypadku dziewczynki. W czwartek, 13. stycznia Wiki Zarubina wracała ze szkoły do domu. Na miejscu miała być około 13:00, ale właśnie wtedy wzmogła się zawieja.

Cieszyn: Burza śnieżna w Krakowie 20.01.2022

Burza śnieżna uniemożliwiła poszukiwania

Dziewczynka chciała się przespacerować, więc wydłużyła drogę do domu. Niestety wówczas zaskoczyła ją burza śnieżna. Rodzice nie mogli się z nią skontaktować (telefon nie odpowiadał). Odpowiednim służbom zgłoszono więc zaginięcie, ale poszukiwania utrudniała potężna zamieć. Policja nawoływała Wiki po imieniu i sprawdzała każde podwórko, ale przy przeszywającym wietrze i zerowej widoczności jej szybkie odszukanie stało się praktycznie niemożliwe. 

Pies ogrzewał dziewczynkę

Następnego dnia, gdy wichura zelżała, wznowiono poszukiwania. Jedna z pytanych osób przypomniała sobie, że widziała dziewczynkę bawiącą się bezpańskim psem żyjącym w okolicy. Zwierzę nie miało właścicieli, ale mieszkańcy zapewnili mu prowizoryczne schronienie i regularnie dokarmiali. Od razu udano się na miejsce. Zastali tam dziewczynkę wtuloną w psa. Czworonóg ogrzewał ją przez całą noc. Jak się później okazało, Wiki znała to zwierzę i często się z nim bawiła. Ostatnie wydarzenie połączy ich zapewne przyjaźnią na całe życie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze