Władimir Putin

i

Autor: Russian Presidential Press Service/Associated Press/East News

Putin wygłosił specjalne orędzie z okazji Dnia Kobiet. Zwrócił się do żon i matek żołnierzy

2022-03-08 8:47

Z okazji Dnia Kobiet 2022 Władimir Putin skierował specjalne słowa do matek i żon żołnierzy rosyjskich, którzy od kilkunastu dni walczą w Ukrainie. - Możecie być z nich dumne, tak jak dumny jest z nich cały kraj i martwi się o nich razem z wami - powiedział m.in. prezydent Rosji. Złożył też ważną deklarację.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już 13 dzień. Choć przeprowadzano już rozmowy negocjacyjne pomiędzy stronami, to póki co nie wiadomo, kiedy może zakończyć się konflikt. Rosyjskie wojska cały czas ostrzeliwują ukraińskie miejscowości. To trudna sytuacja nie tylko dla walczących żołnierzy, ale także dla ich rodzin i przyjaciół. W związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet, który obchodzony jest 8 marca, prezydent Rosji Władimir Putin wydał specjalne oświadczenie. Zwrócił się w nim m.in. do żon i matek rosyjskich żołnierzy.

Chciałbym zwrócić się do matek, żon, sióstr, narzeczonych i dziewczyn naszych żołnierzy i oficerów, którzy są teraz w walce, broniąc Rosji w ramach specjalnej operacji wojskowej. Rozumiem, jak bardzo martwisz się o swoich bliskich. Możecie być z nich dumni, tak jak dumny jest z nich cały kraj i martwi się o nich razem z wami — powiedział prezydent Rosji.

Putin złożył także ważną deklarację. Zapowiedział, że rezerwiści nie otrzymają dodatkowego poboru do wojska.

Hakerzy uderzają w Rosję

Podkreślam, że w operacjach wojskowych nie biorą i nie będą brać udziału żołnierze poborowi. Nie będzie też dodatkowego poboru rezerwistów do wojska — dodał Putin.

Zadania mają wykonywać tylko "profesjonalni żołnierze". Putin podkreślił też, że jest przekonany, że walczący "będą niezawodnie zapewniać bezpieczeństwo i pokój narodowi rosyjskiemu".

Od 24 lutego do 7 marca zginęło prawie 12 tys. żołnierzy rosyjskich biorących udział w agresji na Ukrainę - podały we wtorek ukraińskie siły lądowe.

Listen to "O wojnie w Ukrainie" on Spreaker.