Do kiedy trwa adwent 2021? Nie każdy to wie!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Do kiedy trwa adwent 2021? Nie każdy to wie!

2021-12-16 11:13

Adwent w kościele katolickim, to czas, kiedy wierni przygotowują się na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Do kiedy trwa adwent 2021? Co go kończy? Nie wszyscy wiedzą, kiedy dokładnie kończy się ten wielki okres oczekiwania. Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule!

Adwent składa się z czterech niedzieli. Symbolizują go świece ustawione na wieńcu, które są odpalane co tydzień podczas mszy. Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna tak zwany nowy rok liturgiczny. To czas dla wiernych, którzy powinni się przygotować na przyjście Pana Jezusa. Często jednak zapominamy, że w tym okresie oczekiwania powinniśmy stosować kilka reguł, które zazwyczaj kojarzą nam się z postem. Oczekując nadejścia dzieciątka warto nieco zwolnić, nie rzucać się w wir materializmu, nie myśleć jedynie o sprzątaniu i kupowaniu prezentów. To czas oczyszczenia serc i podniosłego, radosnego wyczekiwania. Osoby wierzące powinny w tym okresie powstrzymać się od spożywania nadmiernych ilości alkoholu, mięsa w piątki i słodyczy.

Adwent - od kiedy do kiedy trwa?

Adwent 2021 rozpoczął się w niedzielę 28 listopada. Często w błąd wprowadzają nas adwentowe kalendarze, popularne zwłaszcza wśród dzieci. Według nich adwent zawsze trwa od 1 grudnia.

Adwent każdego roku kończy się 24 grudnia czyli w wigilię Bożego Narodzenia.

500 plus już nie wystarcza. Polacy ŻĄDAJĄ 700 plus. "PiS DAJE ZA MAŁO! Nie mamy pieniędzy! | KOMENTERY

Jak dobrze znasz świąteczne hity? Prawdziwy fan musi zdobyć 15/15!

Pytanie 1 z 15
Dokończ utwór: Cały świat się nagle zmienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE