Dalej szukasz czegoś, w czym jesteś dobry? Poznaj najdziwniejsze rekordy Guinnessa!

2021-10-15 12:32
Dalej szukasz czegoś, w czym jesteś dobry? Poznaj najdziwniejsze rekordy Guinnessa!
Autor: wikipedia

„Księga rekordów Guinnessa” została wydana po raz pierwszy w 1955 roku. Opisywane są w niej najciekawsze, najbardziej zaskakujące i fascynujące rekordy osób z całego świata. Niektóre z nich ciężko sobie wyobrazić. Dalej szukasz czegoś, w czym jesteś dobry? Poznaj najdziwniejsze rekordy Guinnessa!

Historia niezwykłej publikacji, która bardzo szybko zdobyła serca czytelników na całym świecie, zaczyna się już w XVIII wieku. Wszystko za sprawą Sir Arthura Guinnessa. Ten urodzony 24 września 1725 roku w Celbridge w Irlandii mężczyzna odpowiedzialny jest za narodziny legendarnej Księgi Rekordów Guinnessa.

Pewnego dnia, w 1951 roku, podczas polowania, które odbywało się w Irlandii w hrabstwie Wexford, Sir Hugh Beaver, który był wówczas dyrektorem firmy Guinness, wdał się w dość zażarty spór na temat europejskich ptaków łownych. Podczas dyskusji próbowano ustalić, który ptak – siewka złota czy szkocka kuropatwa jest najszybszym łownym ptakiem Europy. Podobny spór miał miejsce jeszcze jakiś czas później, kiedy to dyskutujące osoby spierały się o to, czy szybszy jest głuszec właściwy czy też złota siewka.

Tak długo dyskutowano o tym, który z ptaków łownych jest najszybszy, że postanowiono stworzyć Księgę, w której znajdą się wszystkie odpowiedzi na najbardziej nurtujące człowieka pytania. W ten sposób narodziła się legendarna dziś Księga Rekordów Guinnessa.

Dalej szukasz czegoś, w czym jesteś dobry? Poznaj najdziwniejsze rekordy Guinnessa!

Księga Rekordów Guinnessa nie jest tak tradycyjna i konwencjonalna, jakby się mogło wydawać. To interesująca książka, w której można znaleźć kilka naprawdę zwariowanych i dziwnych rekordów świata. Oto lista najdziwniejszych rekordów Guinnessa w historii.

Poznaniak wpisany do księgi rekordów Guinnessa! Pobił rekord w ice swimmingu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze